کد خبر: 567944 A

برخی کانال‎های تلگرامی خبر مرگ محمودرضا خاوری را در فضای مجازی منتشر کردند.

در شبکه‌های اجتماعی خبری منتشر شد مبنی بر اینکه محمودرضا خاوری در کانادا به قتل رسیده است. اما تاکنون هیچ خبرگزاری‌ رسمی این خبر را تأیید نکرده است. برخی حتی دلایل قتل خاوری را مشکلات شخصی برخی از بستگان و شرکای تجاری‌اش با او دانسته‌اند.

همچنین کانال تلگرامی وب سایت خبر فوری در خبری نوشت: در شایعه‌ی منتشر شده درباره‌ی قتل خاوری حتی از پلیس کانادا نیز نقل قولی ساختگی دیده می‌شود:«محمودرضا خاوری متهم اختلاس سه هزار میلیاردی توسط افراد ناشناس بقتل رسید. پلیس کانادا اعلام کرد جسد وی حوالی منزل شخصی وی در سان کرست از منطقه بردیل پت شناسایی نموده. این درحالیست که پلیس ایالتی کانادا ضمن شدیدترین تدابیر امنیتی از ورود خبرنگاران برای تهیه گزارش ممانعت بعمل آورده و هرگونه توضیحات دیگری درمورد چگونگی حادثه قتل اعلام ننموده است».

گفتنی است؛ محاکمه غیابی محمودرضا خاوری، مدیر عامل پیشین بانک ملی، به اتهام اختلاس 3 هزار میلیارد تومان از خزانه کشور از مدتی پیش در دادگستری تهران در حال بررسی است. خاوری، مدیر 65 ساله‌ بانک ملی، با تحصیلات فوق لیسانس در رشته حقوق از دانشگاه شهید بهشتی، پس از اختلاس سه هزار میلیاردی، توانست با استفاده از پاسپورت کانادایی خود در سال 1390 به بهانه بیماری و شرکت در یک جلسه کاری در انگلستان، از کشور ، خارج شود؛ خروجی که بازگشتی نداشت.

ایران چندی پیش از اینترپل ( پلیس بین المللی ) درخواست تحویل خاوری به کشور را داشت اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است.

فضای مجازی قتل مرگ مشکلات خزانه کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر