کد خبر: 544020 A

سایت سینمایی (looper) دست به انتخاب فیلم‌های فوق‌العاده ترسناک سینمای جهان زده است.

۱-  هفت آیین (۲۰۱۴)

این فیلم شبه مستند در مورد سه روزنامه نگار است که درباره‌ یک جریان مذهبی تازه شکل گرفته تحقیق می‌کنند که اعضای آن اخیراً در‌یک منطقه‌ محصور در آفریقا دور هم جمع شده‌اند.

۲- شهیدان (۲۰۰۸)

فیلم سعی دارد به این سوال پاسخ دهد که آیا آن چیزی که بعد از مرگ انتظار انسان را می‌کشد وحشتناک است‌ یا خوشایند و‌ یا اصلاً وجود ندارد.

۳- مگان گم شده است (۲۰۱۱)

داستان فیلم حول محور‌یک فیلم کوتاه می‌چرخد که داستان دزدیده شدن دو دختر نوجوان را روایت می‌کند.

۴- مرد حصیری (۱۹۷۳)

این فیلم‌ یکی از معدود فیلم‌های این ژانر است که بارها و بارها شما را از ترس به سقف خواهد چسباند.

۵- مه (۲۰۰۷)

اگر چه ترس و وحشت در تمامی‌فیلم به تصویر کشیده می‌شود اما بدون شکل درماندگی عمیق و بیرحمانه را تنها در صحنه‌ پایانی فیلم می‌توانید شاهد باشید.

۶- روی قبرت تف خواهم کرد (۱۹۷۸)

اگر چه فیلم‌هایی که بر مبنای فرضیه‌ انتقام ساخته می‌شوند ناگزیر باید حاوی صحنه‌هایی از رفتارهای وحشیانه و غیرانسانی باشند اما کمتر فیلمی‌از این لحاظ می‌تواند به اندازه‌ی فیلم «روی قبرت تف خواهم کرد» (I Spit on Your Grave) مشمئز کننده و نفرت‌انگیز باشد.

۷- بازی‌های خنده دار (۱۹۹۷)

دو جوان بیمار روانی به نام‌های پیتر و پل، در خانه‌ خود‌ یک خانواده را تحت شکنجه‌های روحی و جسمی‌سختی قرار می‌دهند.

۸- دعوت (۲۰۱۶)

فیلم تعاملات بین تعدادی دوست را در‌یک خانه زیر ذره بین می‌برد. همزمان فیلم به شیوه ای کنایه آمیز تلاش افراد برای رهایی از غم به ویژه به دنبال از دست دادن عزیزانشان را به زیبایی تصویر می‌کشد.

۹- تب کلبه (۲۰۰۲)

فیلم داستان گروهی جوان را روایت می‌کند که برای تعطیلات به‌یک کلبه‌ متروکه در داخل جنگل می‌روند و به جای اینکه توسط‌ یک قاتل تبر به دست‌ یا‌ یک جن ترسناک به قتل برسند، با ویروسی روبرو می‌شوند که گوشت بدن آنها را می‌خورد.

۱۰- من شیطان را دیدم (۲۰۱۰)

این فیلم داستانی ترسناک اما پوچ گرایانه دارد که باید حتماً ببینید اما اگر بعد از‌یک بار تماشای فیلم از شما خواسته شود بار دیگر آن را ببینید مایل به این کار نخواهید بود. هیچ نور، روشنی و نقطه‌ امیدی در فیلم دیده نمی‌شود.

۱۱- دریاچه مانگو (۲۰۰۸)

جوئل اندرسون، کارگردان فیلم، با ساخت فیلمی‌شبه مستند بدون استفاده از بازیگران مشهور توانسته در تلاش خود برای صدمه نرساندن به تعلیق باور تماشاگران موفق عمل کند و قابل درک بودن ویرانی عاطفی حانواده‌ پالمر بعد از مرگ دخترشان آلیس را به بهترین و شدیدترین شکل ممکن به تصویر بکشد.

۱۲- قبرستان حیوانات خانگی (۱۹۸۹)

یک فیلم سرگرم کننده است که داستان رویارویی خانواده‌ای که تازه به‌یک خانه جدید نقل مکان کرده را با قبرستانی مرموز و توهمات دیدن مرده‌ها را روایت می‌کند.

۱۳- مهمانخانه (۲۰۰۵)

این فیلم سراسر در مورد درد و رنج و شکنجه است و جالب اینکه روث انتظار دارد تماشاگر از دیدن آن لذت ببرد و صادقانه بگوییم که ممکن است بسیاری همین حس را از تماشای این فیلم داشته باشند.

۱۴- تست بازیگری (۱۹۹۹)

این فیلم داستان‌یک کارگردان را روایت می‌کند که اخیراً همسر خود را از دست داده و با ترغیب پسرش و از طریق‌یک تست بازیگری ساختگی با‌یک زن جوان به نام آسامی‌رابطه برقرار می‌کند.

بیمار روانی حیوانات خانگی زیبایی سینمای جهان مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر