کد خبر: 496808 A

حجت‌الاسلام غرویان:

یک استاد حوزه و دانشگاه درباره رفتارهایی که در روزهای {بعد از} انتخابات مشاهده شد و سنخیت آن با تبعیت از رهنمودهای امام خمینی گفت: به‌هیچ‌وجه این حرکت‌های ضد دولت، منتخب ملت و آرا اکثریت که صورت گرفت و می‌گیرد با اندیشه‌های امام سازگاری ندارد.

حجت‌الاسلام محسن غرویان، در رابطه با جایگاه اخلاق و سیاست در سیره امام خمینی گفت: حضرت امام را جهانیان و ما در داخل کشور به‌عنوان یک عارف، فقیه، فیلسوف و سیاستمدار می‌شناسیم. بدین معنا که وجه غالب شخصیت ایشان از همان بعد اخلاقی، عرفانی و زهد و تقوا ساخته‌شده است.

وی اضافه کرد: سیاست تحت‌الشعاع شخصیت عرفانی حضرت امام قرار داشت، بنابراین می‌توان این نتیجه را گرفت که سیاست باید تحت تأثیر اخلاق قرار گیرد و برای آن خواسته شود و نه بالعکس. امام این درس را به یادگار گذاشت که قدرت و حکومت نباید ما را از اخلاقیات دور کند. این درس بزرگی بود که از حضرت امام باقی ماند.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: در فضای جامعه امروز کشور ما فضای بداخلاقی زیاد شده است. تهمت، دروغ، افترا و ترور شخصیت به نظر من حرکت‌هایی است که بر ضد آرمان‌ها و منویات امام خمینی است.

وی در ادامه افزود: امام فرمود میزان رأی ملت است و اینکه عده‌ای آرا ملت را به حلال و حرام تقسیم می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: امام خمینی خود را خادم تمام ملت می‌دانست و همانطورکه در بالا اشاره شد، اینکه چرا یک عده‌ای به نام امام خمینی و دین در برابر خواست ملت و آرا آن‌ها مقاومت می‌کنند، مشخص نیست. به‌هرحال این مشکلی است که در جامعه امروز ایران وجود دارد.

 منبع: رویداد 24

امام خمینی محسن غرویان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر