کد خبر: 450305 A

ایلنا: عاملان تیراندازی منجر به جنایت در منطقه سعادت‌آباد توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه آرمان، در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه مورخه ۲۲/ ۰۹/ ۱۳۹۵ وقوع یک فقره تیراندازی منجر به جنایت در منطقه سعادت آباد - مقابل بیمارستان عرفان، به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس اعلام شد. با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که فردی ۳۶ ساله به‌نام آروین بر اثر اصابت گلوله از ناحیه پشت سر به قتل رسیده است.با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شکار تصویر صحنه جنایت

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل جنایت اطلاع پیدا کردند که جنایت دقیقا در مقابل دوربین‌های مداربسته بیمارستان بوقوع پیوسته است؛ بلافاصله تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته بیمارستان موردبررسی قرار گرفت و صحنه نحوه وقوع جنایت از چندین زاویه، در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با بررسی تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول به دلیل پنچر شدن لاستیک خودرو شخصی اش به روشنایی مقابل درب ورودی بیمارستان مراجعه، در حین تعویض لاستیک خودرو شخصی با صورت پوشیده به او نزدیک و با خارج کردن اسلحه کمری از داخل یک پاکت [ظاهرا] تبلیغاتی، از ناحیه پشت سر مورد اصابت دو گلوله قرار گرفته و قاتل پس از ارتکاب جنایت، به سرعت از محل خارج و با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و بهمراه همدستش (راننده پراید) از محل متواری شده است.

ارتکاب جنایت در مسیر باشگاه ورزشی

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، همزمان با بررسی دقیق تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته به تحقیق از خانواده مقتول پرداخته و اطلاع پیدا کردند که مقتول، متاهل، پدر دو دختر ۱۰ ساله و ۱۸ ماهه، مترجم زبان انگلیسی بوده و محل کارش نیز در محدوده دانشگاه تهران قرار داشته است. تحقیقات پلیسی حکایت از آن داشت که مقتول شب وقوع جنایت نیز قصد داشته تا به یک سالن ورزشی در شهرک امید در شرق تهران مراجعه نماید و دقیقا به همین دلیل از محل سکونتش در منطقه سعادت آباد خارج شده که در حین رفتن به سمت سالن ورزش، به قتل رسیده است.

دستگیری راننده پراید

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات و با بررسی دقیق تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی دقیق خودرو پراید مورد استفاده در شب جنایت شدند. با شناسایی دقیق پراید، مالک آن به‌نام احسان.ل (۳۸ ساله) شناسایی، کارآگاهان با مراجعه به محل کار احسان در یک چاپخانه واقع در منطقه هفت تیر، او را در ساعت ۱۷ مورخه ۲۹/۱۰/۱۳۹۵ دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. احسان. ل در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع و یا معاونت در ارتکاب جنایت شد اما در ادامه تحقیقات با اعتراف صریح به حضور در محل جنایت، یکی از دوستانش به‌نام پوریا.الف را به عنوان عامل اصلی جنایت معرفی کرد. احسان. الف در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: حدود سه سال پیش بود که با پوریا دوست شدم؛ اخیرا پوریا مدعی شده بود که زن و مردی وارد زندگی پدرش شدند و باعث بروز مشکلات زیادی برای خانواده اش شدند و دائما می‌گفت که باید حال آنها را بگیرد؛ چند روز پیش، با ماشین پوریا به سعادت رفتیم و مدتی را در خیابان چرخیدیم، چند روز بعد (شب جنایت)، پوریا مجددا به بهانه زاغ زدن و آمار گرفتن و نهایتا رفتن به استخر، به در منزل ما آمد و این‌بار ماشینش را پارک کرد و دو نفری با ماشین من به سعادت آباد رفتیم. داخل سعادت‌آباد، مرتبه اول که پوریا از ماشین پیاده شد، من در خیابان ایستادم و پوریا داخل یک کوچه رفت؛ گویا ماشین فرد مورد نظر روبه‌روی یک مغازه ایستاده بود (برابر شواهد، پوریا در مرتبه اول اقدام به پنچر کردن لاستیک خودرو مقتول نموده است). زمانی که پوریا سوار ماشین شد، من با راهنمایی پوریا چند متر جلوتر توقف کردم. راننده خودرو مورد نظر پس از توقف، صندوق عقب خودرو را باز کرد و مشغول تعویض لاستیک بود که پوریا از ماشین پیاده شد؛ پوریا به سمت او رفت؛ ناگهان صدای دو گلوله آمد؛ من با وحشت فراوان حرکت کردم و پوریا را کمی بالاتر از محل توقف ماشین مقتول سوار کردم و محل را ترک کردیم.

دستگیری پوریا

با اعترافات صریح احسان مبنی بر معرفی عامل اصلی جنایت، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل کار پوریا. الف (۳۹ ساله) در یک مغازه فست فودی (پوریا مالک مغازه می‌باشد) واقع در منطقه هفت تیر، او را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ،در ادامه اعلام این خبر با اشاره به این مطلب که تحقیقات از متهم اصلی پرونده در مراحل اولیه قرار دارد، گفت: برابر دلایل و قرائن پلیسی، حضور متهم اصلی پرونده در شب حادثه و ارتکاب جنایت قطعی گردیده است؛ همچنین برابر دیگر دلایل و مستندات از جمله اعتراف متهم ردیف دوم پرونده مبنی بر ارتکاب جنایت توسط پوریا، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس متهم پرونده برای هر دو متهم پرونده صادر شد و تحقیقات تکمیلی جهت روشن شدن دیگر زوایای پرونده در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفته است.

بهداشت درمان و آموزش قتل حادثه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر