کد خبر: 427257 A

ایلنا: ستاره پیشین برزیل با سوال خود از دیگو مارادونا باعث بهت ستاره آرژانتینی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از ایسنا، دیگو آرماندو مارادونا پس از خداحافظی از فوتبال به کارهای زیادی مشغول شد. یکی از آنها حضور در برنامه‌های تلویزیونی بود که موفقیت خوبی در آنها کسب کرد. در نخستین شب، او پله را دعوت کرد. مارادونا فردی را انتخاب کرد که به دلایل مختلفی هیچ وقت رابطه خیلی خوبی با او نداشت. یکی از علت‌های آن، رقابت همیشگی میان دو بازیکن است. همیشه سوال اینکه کدامیک بهترین بازیکن تاریخ فوتبال بودند، پرسیده می‌شود. همچنین کشورهای دو بازیکن یعنی آرژانتین و برزیل، رقیب قدیمی برای هم محسوب می‌شوند. در هر حال، دعوت مارادونا از پله برای او 48 هزار یورو آب خورد.

برنامه با تمجید و احترامات شروع شد که به نظر واقعی نمی‌رسید. ناگهان پله با سوالی ریتم برنامه را عوض کرد. مهاجم افسانه‌ای برزیل به مارادونا گفت: می‌خواهم یک سوال بپرسم و امیدوارم که صادق باشی. در بطری آب برانکو (مهاجم تیم ملی برزیل در دهه 90) دارو خواب آور ریخته شده بود؟

پله برای روشن شدن اتفاقی که در جام جهانی ایتالیا در جریان دیدار دو تیم برزیل و آرژانتین افتاده بود، این سوال را پرسید. گالیندس، مربی بدنساز آرژانتینی در این دیدار به تروگلیو، آبی که داروی خواب آور در آن ریخته شده بود را داد تا آن را به برانکو بدهد. مربی بدنساز دو بطری آب متفاوت داشت یکی به رنگ آبی که آب سالم بود و به آرژانتینی ها اختصاص داشت و دیگری زرد رنگ که با داروی خواب آور مخلوط شده بود. آرژانتینی ها از این موضوع خبر داشتند و از آن بطری ها آبی نخوردند و به برزیلی ها که خواستار آب بودند، بطری های زرد رنگ را دادند. برانکو از این بطری آب نوشید و سپس احساس بدی به او دست داد. ناگهان به یاد آورد که یکی از بازیکنان آرژانتینی هنگامی که می خواست بطری دیگری را بردارد مانع از این کارش شد و گفت: نه از این نه. برانکو ادامه بازی را با حال بد گذراند و بعد از این موضوع شکایت کرد.

ماردونا از سوال پله متعجب شد و نمی دانست چه پاسخی بدهد. او نمی توانست دروغ بگوید چون تاکنون هیچ‌وقت دروغ نگفته بود. او در نهایت به پله گفت: من آنجا نبودم.... اما دیگر این اتفاق رخ داده بود. پله کوتاه نیامد و گفت: پیش از این گناه کردم اما گناهکار نیستم... و سپس به مارادونا کنایه زد و گفت: هرگز برای پیروز شدن به خواباندن کسی نیاز نداشتم.

پس از این حرف تمام حاضریان در استودیو برای ستاره پیشین برزیلی دست زدند.

در دیداری که در 1990 بین دو تیم آرژانتین و برزیل در ایتالیا برگزار شد، آلبی سلسته با تک گل کلودیو کانیگیا پیروز شد. شکایت برانکو باعث شد برزیل درخواست تحقیق درباره این موضوع کند اما این تحقیق هرگز به سرانجام نرسید اما بعدها با سوالدو بازیکن آرژانتینی حقیقت را درباره این ماجرا گفت.

مارادونا و پله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر