کد خبر: 423929 A

رییس کل بانک مرکزی خبر داد:

ایلنا: رییس کل بانک مرکزی از تأمین مالی 13 هزار بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط از ابتدای سال 95 تاکنون خبر داد و گفت: عدد این اعتبار سر به 10 هزار میلیارد تومان می‌زند.

به گزارش ایلنا، متن کامل یادداشت ولی الله سیف که در کانال تلگرامی او انتشار یافته از این قرار است:

«پس از مهار تورم افسار گسیخته سال‌های گذشته و برقراری ثبات اقتصادی نسبی در جامعه، و به ویژه پس از ظرفیت‌های ایجاد شده در فضای پسابرجام، تلاش برای سرعت دادن به رونق اقتصادی به منظور افزایش رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری و در نهایت ارتقای سطح معیشت مردم سرلوحه اقدامات نظام بانکی و سیاستگذاران اقتصادی کشور است.

در همین راستا اعطای بیش از ١٠ هزار میلیارد تومان برای تامین مالی حدود ١٣هزار بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط  از ابتدای سال جاری تاکنون، از جمله افتخارات نظام بانکی است. این اتفاق خوشایند در حالی رخ داده است که براساس برآوردهای اولیه، پیش بینی می‌شد تنها 7500 واحد مشمول طرح باشند و البته روند اعطای این تسهیلات کماکان ادامه دارد.

همچنین بانک مرکزی برای تسهیل هرچه بیشتر پرداخت تسهیلات به این واحدها، این بنگاه‌ها را از موانع دریافت تسهیلات از جمله داشتن چک برگشتی، مطالبات غیرجاری، رعایت نکردن نسبت مالکانه و کمبود منابع استانی مستثنی کرده است.

اعتبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر