کد خبر: 353447 A

ایلنا: والدین دختری ۵ساله متوجه شده‌اند که به مدت ۶ماه در بینی او سنجاق قفلی ۴ سانتی‌متری وجود داشته است که از آن بی‌خبر بوده‌اند.

 به گزارش ایلنا، کودکان بیشتر از سایرین در خطر وارد کردن اشیاء خارجی به راه تنفسی خود هستند و باید بیشتر از آن‌ها مراقبت کرد.

 موارد بسیاری دیده شده است که کودکان اشیاء و وسایل مختلف و کوچک را وارد دهان یا بینی خود می‌کنند و خودشان، والدین و حتی پزشکان را به دردسر می اندازند.

یکی از این موارد شوکه‌کننده دختری ۵ساله است که والدین او متوجه شدند به مدت ۶ ماه سنچاق قفلی ۴ سانتی‌متری در مجرای بینی دخترشان وجود داشته است و سبب آبریزش بینی به مدت ۶ماه در او شده بود. در این مدت از یکی از حفره‌های بینی او مایعی سبزرنگ به شکل مخاطی بدبو خارج می‌شود.

 

۶ ماه تنفس با سنجاق قفلی داخل بینی +تصویر

 

پزشکان نیز عامل این مخاط را مشکلات و عفونت سینوسی تشخیص داده بودند و به وجود سنجاق قفلی در بینی او پی نبرده بودند و برای او آنتی‌بیوتیک تجویز کردند.

زمانی که استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها تاثیری برای کاهش یا توقف آن نداشت به پزشکان دیگری مراجعه کردند اما همچنان بی ثمر بود.

این مشکل همچنان ادامه داشت تا اینکه عموی او به او پیشنهاد داد که بینی خود را با جریان آب بشوید. از این طریق ناگهان یک سنجاق قفلی ۴ سانتی متری از بینی او خارج شد.

 این سنجاق بیشتر از اندازه بینی او بود.

 این مورد و موارد مشابه آن بر اهمیت مراقبت و محافظت از کودکان می افزاید. شاید کودکان دیگر مثل این دختر ۵ساله خوش‌شانس نباشند و نتوانند مثل او جان سالم به در برند.

 

بینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر