خبرگزاری کار ایران

توصیه‌های آتش‌نشانی برای نصب ایمن کولر

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۷۹۴۰

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران هشدارهایی را برای نصب و راه اندازی ایمن کولرها در فصل تابستان ارائه کرد.

سید جلال ملکی با اشاره به نزدیکی به فصل گرم سال گفت: فصل تابستان برای بسیاری از مردم بسیار فصل دلپذیری بوده و این فصل به فصل خانواده و تعطیلات و سفر مشهور است؛ اما گرمای تابستان، برای بسیاری از مردم غیرقابل تحمل است، به همین دلیل از انواع وسایل سرمایشی در جهت مطلوب سازی و خنک تر کردن هوا استفاده می شود.

در این فصل می‌توان از کولرهای آبی و برقی استفاده کرد با در خصوص کولر  راه‌اندازی و نصب ایمن این کولرها باید به برخی نکات توجه کرد.

نصب و راه‌اندازی کولر باید توسط سرویس‌کار مجاز انجام شود در غیراین صورت حتما باید دفترچه راهنمای کولر قبل از انجام هر اقدامی، مطالعه شود.

مسئله برق بسیار مهم است و باید مسیر انشعاب آن و سیم کشی را کنترل کرد تا در صورت بروز هرگونه خرابی، مشکلی ایجاد نشود. همچنین نصب فیوز مناسب، سر راه سیم فاز برق امری ضروری است.

بر اساس استاندارد جدید کولرها، سازنده از کلید قطع دو قطب(فاز و نول) استفاده می‌کند، همچنین سازنده از رله(کلید حفاظت جان) در مدار الکتریکی کولر استفاده می کند که در این صورت خطر برق گرفتگی بسیار کاهش می‌یابد.

سیم ارت منازل را نیز باید حتما به ترمینال سیم ارت کولر وصل کرد.

از ریختن آب توسط شیلنگ یا پارچ روی پوشال ها جدا خودداری کنید؛ زیرا این کار احتمال خطر برق گرفتگی و یا سوختن الکتروموتور را افزایش می دهد. همچنین هنگام سرویس کولر برای استفاده مجدد، حتما کولر خاموش باشد.

کولر را در فاصله حداقل ۲۰ سانتیمتری از کف نصب کنید و از قراردادن روی پایه های لرزان و یا پرتگاه خودداری کنید. همچنین هنگام سرویس کولرهای گازی و آبی باید به این موضوع توجه شود که امکان سقوط افراد در حین سرویس کولر از لبه پشت‌بام؛ بالکن و ... وجود نداشته باشد.

منبع ايسنا
انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز