خبرگزاری کار ایران

خودمان را با آب بشوییم یا با دستمال پاک کنیم؟

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۷۳۷۲

گرچه موضوعی نیست که در مکالمات روزمره از آن صحبت شود اما می توان گفت روش ثابتی برای تمیز کردن خود بعد از مدفوع کردن وجود ندارد. برخی صرفاً از دستمال توالت برای پاک کردن خود استفاده می کنند، اما برخی هم شستشوی خود با آب را ترجیح می دهند.

اما اینکه چرا به لحاظ علمی بهتر است به پاک کردن خود با دستمال توالت کفایت نکنیم و حتماً از آب برای شستشوی خود استفاده کنیم، سؤالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

۱- پاک کردن با دستمال باعث پخش باکتری ها می شود

بله درست است که پاک کردن با دستمال توالت اگر به درستی انجام شود می تواند عمده ی مدفوع را از مقعد پاک کند، اما این کار باعث پخش مدفوع در سرتاسر مقعد می شود. این مسأله به ویژه برای زنان خطرناک است، چرا که ممکن است باکتری ها وارد مجرای ادرارشان شوند.

۲- ممکن است مدفوع به طور کامل پاک نشود

صرف پاک کردن مقعد با دستمال توالت همیشه کارساز نیست و ممکن است بقایای مدفوع در قسمت هایی که دسترسی به آن ها دشوار است باقی بماند، امری که باعث خارش مقعد و کثیف شدن لباس زیر می شود.

خودمان را با آب بشوییم یا با دستمال پاک کنیم؟

۳- استفاده ی بیش از اندازه از دستمال می تواند مضر باشد

وقتی تنها از دستمال برای تمیز کردن مقعد استفاده می کنید، اگر با اولین تلاش هایتان موفق به تمیز کردن نشوید، ممکن است در استفاده از دستمال زیاده روی کنید. این کار می تواند باعث تحریک شدن پوست حساس دور مقعد شود و مشکلات پزشکی ای ایجاد کند.

۴- دیگر خبری از گرفتگی چاه توالت نخواهد بود

اگر بعد از دستشویی رفتن از آب برای شستشوی خود استفاده کنید، احتمالاً دستمال کمتری مصرف خواهد شد و اگر عادت به انداختن دستمال در چاه توالت داشته باشید، احتمال گرفتگی چاه هم کمتر می شود. توالت های فرنگی که بعد از کشیدن سیفون، جریان آب را به خوبی از خود عبور نمی دهند، بسیار غیر بهداشتی هستند، چون احتمالاً حاوی باکتری هایی هستند که می توانند هم سطوح دستشویی و هم هوای آن را آلوده کنند، امری که می تواند منجر به عفونت شود.

۵- در معرض مواد شیمیایی کمتری قرار خواهید گرفت

برخی دستمال های توالت حاوی مواد سمی ای از جمله وایتکس هستند و می توانند مشکلات پزشکی ایجاد کنند. دستمال های مرطوب کننده هم ممکن است حاوی مواد محرکی مانند پروپیلن گلیکول باشند. با استفاده از آب برای شستشوی خود می توانید مطمئن شوید که آن مواد شیمیایی تا مدت طولانی روی پوست تان باقی نخواهند ماند.

منبع روزیاتو
انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز