خبرگزاری کار ایران

جزئیات جدید از حمله تروریستی راسک و چابهار

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۵۷۸۵

طراحی عملیات تروریستی اخیر چابهار و راسک به نحوی بوده که بدون شک از طریق سرویس‌های جاسوسی خارجی پشتیبانی می شده است.

تعدادی از تروریست‌ها و اشرار مسلح وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه در ساعات اولیه بامداد پنج شنبه 16 فروردین ماه به قصد برهم زدن امنیت و سلب آرامش مردم به طور همزمان به 5 نقطه از اماکن عمومی و پایگاه‌های نظامی و انتظامی برقرارکننده امنیت در شهرهای چابهار و راسک در استان سیستان و بلوچستان حمله کردند که با درایت، حوصله و هوشمندی نیروهای مدافع امنیت مواجه شدند.

طراحی عملیات تروریستی اخیر به نحوی بوده که بدون شک از طریق سرویس‌های جاسوسی خارجی پشتیبانی می‌شده است.

نوع تجهیزاتی که توسط تروریست‌ها به کار گرفته شده پیشرفته و به روز بوده و بررسی میدانی حادثه و ابعاد آن به ویژه در شهرستان راسک نشان دهنده دفاع قابل تقدیر نیروهای امنیتی بوده است.

در جریان حمله به مقر سپاه در راسک به جرأت می‌توان گفت نیروهای مستقر در مقر ایثارگرانه و با تمام توان به مقابله پرداختند و همین امر موجب شد طراحی اصلی تروریست‌ها خنثی شود.

در شهرستان چابهار نیز استفاده از گروگان‌ها و به نوعی سپر قرار دادن مردم موجب زمانبر شدن خنثی‌سازی عملیات تروریست‌ها شد.

پس از اطمینان نسبت به دورسازی مردم از خطر مهاجمان و هرگونه آسیب، رزمندگان غیور قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با مشارکت نیروهای فرماندهی انتظامی با آنان درگیر و طی عملیاتی قاطعانه کلیه تروریست‌ها و اشرار مسلح به هلاکت رسیدند و امنیت و آرامش کامل در مناطق درگیری برقرار شد.

در این عملیات 18 تن از تروریست‌ها و اشرار مسلح مهاجم به هلاکت رسیدند و تعدادی از نیروهای حافظ امنیت نیز به فیض رفیع شهادت نائل آمده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.

منبع تسنیم
انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز