خبرگزاری کار ایران

| 07:54   
کد خبر : ۱۳۷۹۳۷۱

راهکارهای رفع کدری لیوان

با وجود اینکه کدر شدن لیوان ها اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، اما ترفندهایی هستند که می توانید به کمک آن ها جوانی و شفافیت لیوان هایتان را بازیابی کنید.

راهکارهای رفع کدری لیوان
به گزارش ایلنا، لیوان ها، نمادی از زندگی روزمره در آشپزخانه، برخوردار از یک زیبایی مرموز و خاص هستند. اما همانطور که اغلب ما تجربه کرده ایم، برخورد با آب سخت و مواد معدنی قلیایی آن، باعث از دست رفتن شفافیت طبیعی لیوان ها و به تدریج کدر شدن آن ها می شود. با وجود اینکه کدر شدن لیوان ها اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، اما ترفندهایی هستند که می توانید به کمک آن ها جوانی و شفافیت لیوان هایتان را بازیابی کنید. با ما همراه باشید تا بهترین راه های رفع کدری لیوان را به شما آموزش دهیم.

از بین بردن لک لیوان

سرکه سفید

سرکه، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مواد تمیز کننده در خانه هاست. این ماده جادویی به راحتی جرم های مختلف را برطرف می کند و همچنین به عنوان یکی از بهترین روش ها برای بازگرداندن شفافیت به لیوان ها شناخته شده است. برای استفاده از سرکه، کافیست مقداری از آن را در یک ظرف بریزید و لیوان های کدر شده را داخل آن قرار دهید. پس از چند دقیقه، لیوان ها را خارج کرده و با آب شسته و شوید. برای افزایش اثربخشی این روش، می توانید مقداری آب لیمو به سرکه اضافه کنید.

شور و شادی با خمیر دندان

خمیر دندان، نه تنها می تواند دندان های شما را براق کند، بلکه به بازگرداندن شفافیت و درخشندگی به لیوان هایتان هم کمک می کند. این روش، با اینکه نیاز به مقدار زیادی خمیر دندان دارد و ممکن است کمی هزینه بر باشد، اما نتیجه ای که به دست می آورید، قطعا ارزش این هزینه را دارد. برای اجرای این روش، خمیر دندان را بر روی کدری های لیوان بمالید و پس از آن با یک پارچه از روی لیوان پاک کنید. به خاطر داشته باشید، خمیر دندانی که برای این کار استفاده می کنید، نباید رنگ دار، ژله ای یا چند رنگ باشد.

تمیزی زیبا با وایتکس

وایتکس، اغلب به عنوان ماده ای شیمیایی و مضر شناخته شده است، اما در زمینه تمیز کردن و بازیابی شفافیت لیوان ها، کم نظیر است. هنگام استفاده از وایتکس، مراقب لباس هایتان باشید و حتما از دستکش پلاستیکی استفاده کنید، زیرا این ماده می تواند رنگ لباس ها و پوست شما را تحت تاثیر قرار دهد.

جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه، دو ماده بی نظیر برای برطرف کردن جرم های لیوان ها هستند. با ایجاد یک خمیر سفید کننده از این دو ماده، شما می توانید لیوان هایتان را درخشان کنید.

پودر لباسشویی

پودر لباسشویی نه تنها لباس هایتان را تمیز می کند، بلکه می تواند به بازیابی شفافیت لیوان هایتان نیز کمک کند. برای این منظور، لیوان هایتان را به مدت ۱۲ ساعت در محلولی از آب و پودر لباسشویی قرار دهید و سپس با آب گرم و مایع ظرفشویی شسته و تمیز کنید.

منبع: چاره دان

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز