کد خبر: 232706 A

سازمان حج و زیارت:

هزینه های اضافه شده در خصوص انتقال مسیر زائران از مهران به شلمچه را سازمان حج و زیارت متقبل خواهد شد و زائران از این بابت هزینه ای پرداخت نمی کنند.

سازمان حج و زیارت از جابجایی مسیر رفت و برگشت کاروان های زمینی عتبات تحت نظر این سازمان، از ۲۰ آذر تا پایان روز۲۷ آذر، از مرز مهران به مرز شلمچه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سازمان حج و زیارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به ازدحام سنگین جمعیت در مرز مهران که باعثکندی تردد و مسدود شدن عبور و مرور در محدوده ایلام تا مرز مهران شده که احتمال تشدید این وضعیت در برگشت زائرین انفرادی نیز قابل پیش بینی است، طبق برنامه ریزی به عمل آمده، مقرر گردید از ۲۰ آذر تا پایان روز ۲۷ آذر، همه کاروانهای زمینی سازمان حج و زیارت که می بایست از مرز مهران به عراق عزیمت نمایند، از طریق مرز شلمچه عازم عراق شوند و برگشت کاروانها از عراق به کشور نیز به جای مهران از مرز شلمچه صورت خواهد پذیرفت.

هزینه های اضافه شده در خصوص انتقال مسیر زائران از مهران به شلمچه را سازمان حج و زیارت متقبل خواهد شد و زائران از این بابت هزینه ای پرداخت نمی کنند.

آن دسته از کاروانهائی که می بایست شب را در خرمشهر بیتوته نمایند، با هماهنگی مدیریت حج و زیارت استان خوزستان در اردوگاه شهید باکری اسکان داده می شوند و صبح روز بعد با برنامه تدوین شده به مرز شلمچه انتقال داده خواهند شد و نیز کاروانهای برگشتی از مهران نیز از همین مرز(شلمچه) به کشور بازخواهند گشت.

بدیهی است با توجه به عزیمت بیش از یک میلیون و۴۰۰ هزار نفر زائر ایرانی به عراق برای حضور در همایش بزرگ اربعین، کُندی تردد کاروان ها در مرز شلمچه نیز قابل پیش بینی خواهد بود.

استان خوزستان رفت و برگشت شهید باکری عراق سازمان مسیر زیارت حج مرز شلمچه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر