کد خبر: 232702 A

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

قاضی عسکر از زائران عزیز ایرانی درخواست کرد تا پس از زیارت قبر مطهر حسین بن علی(ع) و دیگر شهدای کربلا، به تدریج از کربلا خارج شوند تا امکان بهره‌گیری معنوی برای میلیونها عاشق زائر دیگر نیز فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار داشت: هرچند سازمان حج و زیارت با هماهنگی تمامی نهادها و ارگانها پیش‌بینی انتقال زائران از مرزها به درون کشور را انجام داده است، لیکن زائران عزیز لازم است صبوری به خرج داده و خدمتگزاران را یاری دهند.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به تراکم بیش از حد جمعیت در کربلا و فشردگی غیرقابل توصیف جمعیت زائران در راههای ورودی و حضور میلیونی زائرانی که از گوشه و کنار جهان به خیل عظیم عزاداران حسینی پیوسته‌اند، از زائران عزیز ایرانی درخواست کرد تا پس از زیارت قبر مطهر حسین بن علی(ع) و دیگر شهدای کربلا، به تدریج از کربلا خارج شوند تا امکان بهره‌گیری معنوی برای میلیونها عاشق زائر دیگر نیز فراهم شود.

وی افزود: هرچند سازمان حج و زیارت با هماهنگی تمامی نهادها و ارگانها پیش‌بینی انتقال زائران از مرزها به درون کشور را انجام داده است، لیکن زائران عزیز لازم است صبوری به خرج داده و خدمتگزاران را یاری دهند تا انشاء الله مردم به سهولت از مرزها تخلیه شده و راهی شهرها و مناطق خود شوند.

قاضی عسکر افزود: امسال علیرغم وجود مشکلات فراوان بحمدالله با همکاری دولت و ملت عراق و نیز بسیج همه نیروهای مخلص و تلاشگر در نهادها و ارگانهای مختلف و نیز مردم شریف و بزرگوار خوزستان و ایلام و ائمه محترم جمعه این مناطق تاکنون حدود یک میلیون و یکصد هزار نفر از مرزها عبور کرده و به زیارت عتبات عالیات مشرف شدند.

نماینده ولی فقیه در ادامه افزود: در اربعین امسال بزرگترین تجمع مسلمانان شکل گرفت و به جهانیان نشان داد تکفیری‌های دست‌نشانده قدرتهای شیطانی، هرگز نمی‌توانند اراده ملتهایی که تصمیم گرفته‌اند مستقل زندگی کرده و از ذلت و ننگ بدور باشند را تسلیم خواسته‌های ناجوانمردانه خود کنند.

وی افزود: معنویت گرایی، برادری و اخوت دینی، ایثار و فداکاری، وحدت و یکپارچگی، عشق به خدا و پیامبر واهل بیت آنحضرت – علیهم السلام – از ویژگی‌های برجسته این تجمع بی‌نظیر است.

نماینده ولی فقیه از مردم خواست با توجه به اینکه پس از اربعین آسیب‌ها و نقاط قوت و ضعف اعزام زائران به عتبات عالیات توسط بعثه مقام معظم ر هبری و سازمان حج و زیارت بررسی خواهد شد از همگان خواست نقطه نظرات و انتقادها و پیشنهادهای خود را در اوّلین فرصت به دفتر بعثه مقام معظم رهبری منعکس نمایند تا انشاء الله از هم اکنون برای اربعین سال آینده برنامه ریزی شده و هماهنگی‌های لازم بعمل آید.

ایران بسیج جهان دولت عراق کربلا مسلمانان مشکلات مقام معظم رهبری ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر