کد خبر: 230997 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام:

با برگزاری جلسات متعدد درصددیم تا بتوانیم خدمات مطلوبی به زائران ارائه دهیم و در همین راستا با همکاری دستگاه‌های اجرایی و شهرداری مهران، امکانات اسکان ۳۰ هزار زائر فراهم شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: تا ساعت ۲۴ روز گذشته(جمعه)، ۱۵۰ هزار زائر اربعین از مرز مهران عبور کردند و پیش بینی می‌کنیم تعداد زائران عبوری از این مرز به ۳۰۰ هزار نفر برسد.

به گزارش ایلنا، «حسین کلانتری»، درخصوص ازدحام جمعیت برای ورود به خاک عراق و مشکلات پیش آمده و منتظر ماندن مردم در صفوف افزود: این پایانه برای تردد روزانه ۱۰ هزار نفر طراحی شده درصورتیکه روز گذشته از این پایانه ۵۵ هزار نفر عبور کرده و وارد خاک عراق شدند.

وی با تقدیر از همه دستگاه‌های اجرایی و انتظامی و سیاسی و امنیتی استان ایلام خاطرنشان کرد: تلاش شبانه روزی افراد زحمتکش موجب شده تا بتوانیم از پنج ونیم برابر ظرفیت این پایانه استفاده کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام گفت: سرویس دهی مطلوب جمعیت هلال احمر و دیگر دستگاه‌های اجرایی برای اسکان زائران در شهر و مرز مهران در مقایسه با سال‌های گذشته خوب و بصورت ویژه انجام شده تا آن‌ها بتوانند از امکانات رفاهی بهره‌مند شوند.

کلانتری افزود: با برگزاری جلسات متعدد درصددیم تا بتوانیم خدمات مطلوبی به زائران ارائه دهیم و در همین راستا با همکاری دستگاه‌های اجرایی و شهرداری مهران، امکانات اسکان ۳۰ هزار زائر فراهم شده است.

وی گفت: همچنین اماکنی برای پارک خودروهای شخصی زائران معین شده است.

کلانتری از زائران درخواست کرد با صبر و تحمل، پرسنل خدوم را برای سرویس دهی بهتر یاری کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام افزود: برای ورود به خاک کشوری دیگر، هماهنگی چند روزه لازم است و معطل شدن چند ساعته و عبور از یک گذرگاه باریک با این حجم جمعیت، بطور قطع مشکلات و دردسرهایی برای افرادی که صبر و تحمل ندارند، ایجاد خواهد کرد.

کلانتری ضمن عذرخواهی از زائران به خاطر برخی کاستی‌های موجود گفت: امیدواریم با هماهنگی کشور مقابل، خدمات دهی به زائران مطلوب‌تر شود.

جمعیت هلال احمر خاک دستگاه های اجرایی شبانه روزی شهرداری عراق مشکلات همه دستگاه های اجرایی مهران زائران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر