کد خبر: 190812 A

مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد:

تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ الی ۲۴ روز شنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۲۴ روز شنبه ‌از آب اسک به رودهن(محدوده مشاء) به صورت یک‌طرفه است.

مرکز مدیریت راه های کشور وضعیت راه‌ها و محدودیت‌های ترافیکی تا روز یکشنبه آینده را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، ‌ براساس اطلاعات دریافتی از دوربین‌های نظارتی‌، سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر خط‌ و تصاویر دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است. ‌

در شبانه‌روز گذشته، کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۰۵۸ تردد شمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۱۰.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد. در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۲ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۹ الی ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات ۵ الی ۶ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

پرترافیک‌ترین محور‌های مواصلاتی در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه تهران - کرج، آزادراه کرج - قزوین ‌آزادراه کرج - ‌تهران، آزاد راه قزوین - کرج، محور تبریز - ایلخچی، محور‌های ساری - قائمشهر و قائمشهر - ساری، محور مشهد - چناران، ‌جاده تهران - جاجرود‌ و جاده مخصوص تهران‌ - کرج در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور تا روز یکشنبه ۱۲ مرداد‌

تردد انواع موتورسیکلت تا ساعت ۲۴:۰۰ روز جمعه‌ ۱۰ مرداد درمحورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه ومحورتهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است

‌تردد همه تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع است.

تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۰۹:۰۰ روز جمعه تا ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز شنبه ۱۱ مرداد از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۱:۰۰روز جمعه تا ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز شنبه ‌از آب اسک به رودهن(محدوده مشاء) به صورت یک‌طرفه است.

تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز شنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز شنبه ‌از آب اسک به رودهن(محدوده مشاء) به صورت یک‌طرفه است.

تردد همه کامیون‌ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی ‌از ساعت ۰۶:۰۰ روز پنج شنبه تا ۰۶:۰۰ روز یکشنبه ۱۲ مرداد از محور هراز ممنوع است.

تردد همه تریلرها و کامیون و کامیونت‌ها از ساعت‌ ۰۶:۰۰ روز پنج شنبه تا ۰۶:۰۰ روز یکشنبه ۱۲ مرداد از تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

‌تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از مسیر کرج – چالوس کماکان ممنوع است‌.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۰۸:۰۰ روز جمعه تا ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز شنبه از میدان امیر‌کبیر کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۱:۳۰ روز جمعه تا ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز شنبه از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ روز شنبه تا ساعت ۰۲:۰۰ روز یکشنبه ‌از کرج به مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷:۳۰ روز شنبه تا ساعت ۰۲:۰۰ روز یکشنبه از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن آباد ‌به سمت کرج بصورت یک‌طرفه خواهد بود.

تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌های محلی دارای مجوز تردد در محور چالوس نیز تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز یکشنبه ۱۲ مرداد بدون استثناء از محور چالوس ممنوع است.

تردد انواع تریلر و کامیون به جز حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ جمعه ‌از محور آستارا به اردبیل و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع تریلر و کامیون به جز حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه از محور قدیم رشت به قزوین و بالعکس ممنوع است.

‌تردد همه وسایل نقلیه سنگین باربری(تریلر - کامیون و کامیونت) به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۶:۰۰الی ۲۴:۰۰ روز جمعه از محور سلفچگان به قم ممنوع است.

‌ محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، واقع در استان کرمان به‌دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می‌‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

‌ ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

‌محور قم گرمسار و بالعکس، واقع در استان‌های تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدید عملیات راهسازی، تا مورخ ۱۵ مرداد‌ مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای نقلیه سنگین محور قدیم قم تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

آزادراه کرج قزوین، مقطع واقع در استان البرز، تا شهریور، روز‌های شنبه لغایت چهارشنبه هر هفته، ساعت ۹ الی ۱۵ به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی‌ به دلیل اجرای عملیات راهسازی و روکش آسفالت باند شمالی‌ حدفاصل کیلومتر ۳۵ الی ۵۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راه شادمهر کاشمر واقع در استان خراسان رضوی، تا ۳۰ مرداد، از ساعت ۷ الی ۱۸ به دلیل عملیات درزگیری و سیل‌کت در حدفاصل کیلومتر ۰ الی ۲۴‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط از کنار گذر احداثی انجام می‌شود.

آزادراه کرج قزوین، مقطع واقع در استان البرز، از مورخ ۱۵ تیر لغایت ۲۰ شهریور، روز‌های شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت ۹ تا ۱۵ به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات راهسازی و روکش آسفالت باند شمالی حدفاصل کیلومتر ۳۵ الی ۵۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایو اوغلی - جلفا - مرند واقع در استان آذربایجان غربی، از مورخ ۱۰ خرداد تا ۱۰ دی‌ از ساعت ۷ الی ۱۹ ‌به‌دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز‌ کیلومتر ۲۵ خوی‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود

آزادراه قم تهران و بالعکس، مقطع واقع در استان قم، تا روز ۳۱ شهریور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته به‌ جز تعطیلات رسمی، از ساعت ۷ الی ۱۹ به دلیل اجرای عملیات آسفالت‌تراشی و روکش آسفالت و بهسازی، حدفاصل کیلومتر ۱ الی ۶۸ قم تهران و کیلومتر ۶۷ الی ۱۳۵ تهران قم، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دامنه داران الیگودرز، واقع در استان اصفهان، تا ۱۵ آذر، از ساعت ۷ الی ۲۰ به‌ دلیل احداثباند دوم در حدفاصل کیلومتر ۷ تا ۱۵ و ۴۳ تا ۵۳ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دامنه داران الیگودرز، واقع در استان اصفهان، مورخ ۲۵ اردیبهشت لغایت ۱۵ آذر، از ساعت ۷ الی ۲۰ ‌به ‌دلیل احداثباند دوم در حدفاصل کیلومتر ۷ تا ۱۵ و ۴۳ تا ۵۳ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایو اوغلی به جلفا مرند‌ واقع در استان آذربایجان غربی، از مورخ ۱۰ خرداد تا ۱۰ دی‌ از ساعت ۷ الی ۱۹ به‌دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز ‌کیلومتر ۲۵ خوی تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور مهاباد میاندوآب‌، واقع در استان آذربایجان غربی، تا مورخ ۳۱ مرداد ۹۳ ‌از ساعت ۸ الی ۲۰ ‌به ‌دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت(محدوده سه راهی ترشکان تا ابتدای سه راهی دارلک) تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور اردبیل خلخال و بالعکس، واقع در استان اردبیل، از مورخ ۲۲ خرداد تا ۲۲ مرداد، به‌دلیل عملیات احداثزیرگذر باند قدیم در کیلومتر ۶۴۵ + ۵، تردد از باندهای جدیدالاحداثبزرگراه، با محدودیت و رعایت جوانب ایمنی، انجام می‌شود.

محور داران الیگودرز، واقع در استان اصفهان، مورخ ۱۵ تیر لغایت ۳۱ مرداد، از ساعت ۷ الی ۲۰ ‌به ‌دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل کیلومتر ۴۶ تا ۵۳ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور کمربندی نهاوند - بروجرد واقع در استان کرمانشاه، مورخ ۲۰ تیر لغایت ۱۵ مرداد از ساعت ۸ الی ۱۸ به دلیل عملیات ترانشه بر‌داری ‌حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۵‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

در محور آزادشهر نوده خاندوز واقع در استان گلستان، تا مورخ ۱۵ مهر‌ از ساعت ۸ الی ۱۶ به دلیل احداثپل ازدارتپه در حدفاصل کیلومتر ۱ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور نهاوند - کرمانشاه واقع در استان کرمانشاه، مورخ ۱۵ تیر لغایت ۱۲ مرداد‌ از ساعت ۸ الی ۱۸ به دلیل عملیات درزگیری و لکه گیری‌ حدفاصل کیلومتر ۱۵ تا ۱۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود؛ ‌ همچنین از مورخ ۲۰ تیر لغایت ۲۰ شهریور از ساعت ۸ الی ۱۸ به دلیل عملیات روکش آسفالت ‌حدفاصل کیلومتر ۱۵ تا ۳۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور مهاباد میاندوآب‌ واقع در استان آذربایجان غربی‌ تا مورخ ۳۱ مرداد ۹۳ ‌از ساعت ۸ الی ۲۰ به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت(محدوده سه راهی ترشکان تا ابتدای سه راهی دارلک) ‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سنقر بیستون واقع در استان کرمانشاه، ‌تا ۳۰ آبان ماه ‌از ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۱۱ باند رفت ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راه قزانچی روانسر واقع در استان کرمانشاه تا ۱۰ مرداد‌ از ساعت ۷ الی ۱۹ به دلیل اجرای عملیات تعمیرات پل‌ حدفاصل کیلومتر ۰۰ + ۱۰۰ تا ۲۰۰ + ۰۰ باند رفت و برگشت، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محدودیت‌های ترافیکی راه‌ها تا یکشنبه هفته‌ آینده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر