کد خبر: 230802 A

/ مجلس در کلام بزرگان – ۴ /

هاشمی دهم خرداد ۶۷ در نخستین نطقش هنگام ریاست بر مجلس سوم همدلی، همراهی، نظم و سرعت عمل را ویژگی‌های برجسته این مجلس دانست.

مجلس شورای اسلامی به عنوان رکن اصلی قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن در کشور، همواره مورد توجه چهره‌های بزرگ و شاخص نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

به گزارش ایلنا، در این مقال بیانات حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب و حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران و همچنین اکبر هاشمی رفسنجانی، سیدمحمد خاتمی و محمود احمدی‌نژاد رؤسای جمهور پیشین را درباره مجلس و عملکردش بازنشر می‌دهیم.

نطق ۶۷
اکبر هاشمی رفسنجانی ریاست دوره‌های نخست، دوم و سوم مجلس شورای اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دو دوره ریاست جمهوری را برعهده داشت است. ‌

هاشمی دهم خرداد ۶۷ در نخستین نطقش هنگام ریاست بر مجلس سوم همدلی، همراهی، نظم و سرعت عمل را ویژگی‌های برجسته این مجلس دانست.

رشد مقبول
در بخشی از این نطق آمده است: «بنده به عنوان یک شاهد که در دو دوره قبل هم حضور جدی داشتم، خوشوقتم از اینکه می‌بینم همدلی، همراهی و نظم و سرعت عمل در روزهای اول دوره سوم مجلس، در میان نمایندگان منتخب مردم، رشد مقبولی پیدا کرده است و امیدواریم که این طلیعه، روز به روز وضع بهتری پیدا کند.

از ترکیب مجلس و مخصوصاً حضور نیروهای کارآزموده‌ای که این هشت سال در صحنه‌های اجرائی موفقیت‌هایی داشته‌اند و تجربه‌هایی اندوخته‌اند، ما امید داریم که مجلس سوم، در ادامه خدمات دو مجلس اول و دوم، بتواند بخش قابل توجهی از آرمان‌های انقلاب را تا آنجا که در اختیار مجلس هست، به مرحله عمل درآورد و این امید برای من جدی است.

رأس برنامه‌ها
این مجلس به آرمان‌های انقلاب وفادار است، جنگ تحمیلی و دفاع از انقلاب و اسلام و میهن را تحقیقاً ما در رأس برنامه‌ها قرار می‌دهیم و رزمندگان عزیز ما باید بدانند که پشتیبان نیرومندی در وجود مجلس شورای اسلامی دوره سوم خواهند داشت.

آرمان عدالت اجتماعی که یکی از برجسته‌ترین شعار‌ها و اهداف ما بوده است، تحقیقاً در این مجلس از پشتیبانی کاملی برخوردار خواهد بود و با توجه به امکانات کشور، ان‌شاء‌الله در این راه ما حرکت خواهیم کرد».

عدالت اجتماعی اکبر هاشمی رفسنجانی مجلس در کلام بزرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر