کد خبر: 229991 A

فهرست نمایندگان مجلس هفتم شورای اسلامی

انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی ۹ اسفند ۱۳۸۲ برگزار و ۷ خرداد‌‌‌ سال بعد نیز نخستین جلسه مجلس هفتم برگزار شد. از آن تاریخ تا کنون، ‌ این انخابات پارلمانی ۲ بار دیگر نیز برگزار شده است.

فهرست نمایندگان مجلس هفتم شورای اسلامی

انتخابات مجلس شورای اسلامی مطابق قانون اساسی انجام می‌شود. این انتخابات برعهده دولت است و باید پیش از پایان دوره پبشین برگزار شود. تعداد نمایندگان مجلس، مطابق قانون انتخابات تعیین شده و افزایش این تعداد مطابق اصل ۶۴ قانون اساسی است.

به گزارش ایلنا، از این تعداد، اقلیت‌های زرتشی و کلیمی یک نماینده، مسیحیان آشوری و کلدانی مجموعاً یک نماینده و مسیحیان ارمنی جنوب و شمال هرکدام یک نماینده در مجلس دارند.

نظارت بر انتخابات مجلس هم بر عهده شورای نگهبان است که به صورت استصوابی انجام می‌شود. همچنین مطابق ماده ۵ قانون انتخابات سرپرستان وزارت کشور، استانداری، فرمانداری و بخشداری در برگزاری انتخابات در نقش وزیر کشور، استاندار، فرماندار و بخشدار‌خواهند بود.

انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی ۹ اسفند ۱۳۸۲ برگزار و ۷ خرداد‌‌‌ سال بعد نیز نخستین جلسه مجلس هفتم برگزار شد. از آن تاریخ تا کنون، ‌ این انخابات پارلمانی ۲ بار دیگر نیز برگزار شده است.

نمایندگان مجلس ششم:
جعفر آئین پرست - آذربایجان غربی(مهاباد)
عادل آذر - ایلام(آبدانان / دره شهر / دهلران)
ولی آذروش - اردبیل(اردبیل / نمین / نیر)
حسین آفریده - خراسان شمالی(شیروان)
محمود ابطحی - اصفهان(خمینی شهر)
سعید ابوطالب - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
احمد احمدی - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)]] - فارس(ممسنی)
عباس‌علی اختری - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
جمال‌الدین ارجمند - فارس(جهرم)
محمدحسین استکی - اصفهان(اصفهان)
حبیب‌الله اسماعیل‌زاده - اصفهان(فلاورجان)
اکبر اعلمی - آذربایجان شرقی(آذر شهر / اسکو / تبریز)
عماد افروغ - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
علی افشاری - اصفهان(سمیرم)
عباس‌علی الله‌یاری - کرمانشاه(کرمانشاه)
بهمن الیاسی - کرمانشاه(سنقرکلیایی)
گل‌محمد الیاسی - آذربایجان شرقی(خاروانا / ورزقان)
محمدسعید انصاری - خوزستان(آبادان)
علی امامی راد - لرستان(کوهدشت)
محمدرضا امیرحسنخانی - خراسان رضوی / خراسان جنوبی / یزد(فردوس / طبس / سرایان / بشرویه)
الهام امین‌زاده - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
مسعود امینی - فارس(استهبان / نی‌ریز)
عبدالغفور ایران‌نژاد - سیستان و بلوچستان(چابهار / نیکشهر)
محمدقلی حاجی ایری - گلستان(بندر ترکمن / بندر گز / کردکوی)
قدرت‌الله ایمانی - لرستان(خرم‌آباد)
محمدرضا باهنر - کرمان(کرمان)
علی باغبانیان - اصفهان(بادرود / خالد آباد / قمصر / نطنز / طرقرود)
طاهرآقا برزگر تیکمه دانش - آذربایجان شرقی(بستان آباد)
بایرام گلدی برمک - گلستان(مینودشت)
احمد بزرگیان - خراسان رضوی(سبزوار)
احمد بلوکیان - خراسان رضوی(بردسکن / خلیل آباد / کاشمر)
علی بنایی - قم(قم)
محمدباقر بهرامی - همدان(اسدآباد)
حمید بهرامی احمدی - کرمان(رفسنجان)
رفعت بیات - زنجان(زنجان / طارم)
گل محمد بامری نماینده ایرانشهر سرباز وبخش بنت وفنوج لاشار
حسین پاپی - لرستان(ازنا / دورود)
عباس پاک‌نژاد - یزد(صدوق / یزد)
رسول پورزمان - آذربایجان غربی(اشنویه / نقده)
نورالدین پیرمؤذن - اردبیل(اردبیل / نمین / نیر)
احمد پیش‌بین - کرمان(بافت)
اسدالله تابع - آذربایجان غربی(تکاب / شاهین دژ / میاندوآب)
هاجر تحریری نیک صفت - گیلان(رشت)
محمدناصر توسلی‌زاده - خراسان رضوی(تربت حیدریه)
مرتضی تمدن - چهار محال بختیاری(شهرکرد)
موسی‌الرضا ثروتی - خراسان شمالی(مانه / بجنورد / جاجرم / سملقان)
حشمت‌الله جاسمی - کرمانشاه(سرپل ذهاب / قصر شیرین / گیلانغرب)
اسماعیل جبارزاده - آذربایجان شرقی(آذر شهر / اسکو / تبریز)
رشید جلالی جعفری - تهران(اشتهارد / کرج)
محمدحسن جمشیدی اردشیری - مازندران(بهشهر / نکا)
شبیب جویجری - خوزستان(اهواز)
انور حبیب‌زاده بوکانی - آذربایجان غربی(بوکان)
بهرام حبیبی - مرکزی(خمین)
هاشم حجازی‌فر - آذربایجان غربی(خوی)
فتح‌الله حسن‌وند - لرستان(خرم‌آباد)
محمودرضا حسن‌وند - لرستان(دلفان / سلسله)
احمد حسینی - کرمان(بردسیر / سیرجان)
بهلول حسینی - آذربایجان شرقی(میانه)
جلال حسینی - زنجان(زنجان / طارم)
عبدالله حسینی - هرمزگان(بستک / بندرلنگه)
سبحان حسینی حیدرآبادی - سیستان و بلوچستان(آق قلا)
محمود حسینی دولت آبادی - اصفهان(برخوار / میمه)
حسن‌آقا حسینی طباطبایی - سیستان و بلوچستان(زابل)
هادی حق‌شناس - گیلان(بندر انزلی)
هوشنگ حمیدی - کردستان(دیواندره / سنندج / کامیاران)
عطاءالله حکیمی - گیلان(رودبار)
محمدعلی حیدری شلمانی - گیلان(لنگرود)
فخرالدین حیدری - کردستان(بانه / سقز)
فریدون حسنوند - خوزستان(اندیمشک)
امیررضا خادم ازغدی - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
احمد خاص احمدی - خراسان رضوی(تایباد / تربت جام)
محمد خوش چهره - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
زادعلی خلیل طهماسبی - چهار محال بختیاری(لردگان)
سلمان خدادادی - آذربایجان شرقی(ملکان)
داود دانش جعفری - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
علی دانش منفرد - مرکزی(آشتیان / تفرش / فراهان)
کمال دانشیار - خوزستان(امیدیه / بندر ماهشهر / هندیجان)
هادی دوست محمدی - سمنان(سمنان)
محمدحسن دوگانی آغچغلو - فارس(فسا)
محمد دهقان - خراسان رضوی(طرقبه / چناران)
علی دیرباز - هرمزگان(ابوموسی / بندرعباس / حاجی‌آباد / قشم)
ولی‌الله دینی - آذربایجان شرقی(اهر / هریس)
جعفرقلی راهب - مازندران(تنکابن / رامسر)
حجت الله روحی - مازندران(فریدونکنار / بابلسر)
محمدهادی ربانی - فارس(شیراز)
رجب رحمانی - قزوین(تاکستان)
حسن رزمیان مقدم - خراسان رضوی(درگز)
عبدالمحمد رستاد - فارس(داراب / زرین‌دشت)
عباس‌علی رستمی ثانی - خراسان رضوی(قوچان)
احمد رسولی‌نژاد - تهران(دماوند / فیروزکوه)
ولی رعیت - مازندران(جویبار / سوادکوه / قائمشهر)
ابوالقاسم روحی سرخکلائی - مازندران(ساری)
محمدنبی رودکی - فارس(شیراز)
علی ریاض - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
علی زادسر - کرمان(جیرفت / عنبرآباد)
حمید زنگنه - خوزستان(اهواز)
حسن زمانی - همدان(ملایر)
محمدجعفر سادات موسوی - اصفهان(مبارکه)
حسن سبحانی - سمنان(دامغان)
حسین سبحانی‌نیا - خراسان رضوی(نیشابور)
علی سرافراز یزدی - خراسان رضوی(مشهد / کلات)
جواد سعدون‌زاده - خوزستان(آبادان)
محمد سلطانی - زنجان(خدابنده)
حسن سلیمانی - کرمانشاه(بیستون / صحنه / هرسین / کنگاور)
حسن سیدآبادی - خراسان رضوی(سبزوار)
مصطفی سیدهاشمی - آذربایجان شرقی(عجب شیر / مراغه)
محمدمهدی شاهرخی - لرستان(پلدختر / ملاوی)
محمد شاهی عربلو - تهران(رباط کریم)
عشرت شایق - آذربایجان شرقی(آذر شهر / اسکو / تبریز)
عبدالمجید شجاع - بوشهر(دشتستان)
ولی‌الله شجاع‌پوریان - خوزستان(بهبهان)
سید حسن شجاعی کیاسری - مازندران(ساری)
بیژن شهبازخانی - همدان(ملایر)
محمدعلی شیخ - خوزستان(شوشتر)
حسین شیخ الاسلام - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
کیانوش صادق دقیقی - گیلان(آستانه اشرفیه)
رمضان‌علی صادق‌زاده - گیلان(رشت)
قیصر صالحی - بوشهر(جم / کنگان / دیر)
رسول صدیقی بنابی - آذربایجان شرقی(بناب)
امیر صنعتی مهربانی - آذربایجان شرقی(سراب)
محمدمهدی طباطبایی شیرازی - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
مصطفی طباطبایی‌نژاد - اصفهان(اردستان)
هادی طباطبایی - خوزستان(ایذه / باغملک)
رضا طلایی نیک - همدان(بهار / کبودرآهنگ)
زین‌العابدین طهماسبی سروستانی - فارس(سروستان / کربال / کوار)
ناصر عاشوری قلعه رودخانی - گیلان(شفت / فومن)
علیرضا عبادی - خراسان جنوبی(بیرجند)
محمد عباس‌پور - آذربایجان غربی(ارومیه)
اسدالله عباسی - گیلان(املش / رودسر)
حسن عباسی(نماینده محلات) - مرکزی(دلیجان / محلات)
محمد عباسی - سیستان و بلوچستان(آق قلا)
قاسم عزیزی - مرکزی(شازند)
تیمور علی‌عسگری - خراسان رضوی(مشهد / کلات)
شکرالله عطارزاده - بوشهر(بوشهر / بندر دیلم / گناوه)
قدرت‌الله علیخانی - قزوین(آوج / بوئین زهرا)
کریم غیاثی مرادی - آذربایجان شرقی(شبستر)
عابد فتاحی - آذربایجان غربی(ارومیه)
مرتضی فضل‌علی - همدان(همدان)
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه - کرمانشاه(اسلام‌آباد غرب)
سلیمان فهیمی گیگلو - اردبیل(بیله سوار / پارس آباد)
نفیسه فیاض‌بخش - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
حسین‌علی قاسم‌زاده - مازندران(بابل)
علی‌اکبر قبادی حمزه‌خانی - فارس(ارسنجان / مرودشت)
اسدالله قره‌خانی آلوستانی - سیستان و بلوچستان(علی‌آباد کتول)
محمد قمی - تهران(پاکدشت)
عبدالله کعبی - ‌‌خوزستان(آبادان)
ابراهیم کارخانه‌ای - همدان(همدان)
محمدتقی کاویانی‌پور - همدان(نهاوند)
مرتضی کرمی - ایلام(ایوان / ایلام / شیروان و چرداول / مهران)
محمد کریمیان - آذربایجان غربی(سردشت / پیرانشهر)
محسن کوهکن - اصفهان(لنجان)
ابوالفضل کلهر - تهران(شهریار)
اسماعیل گرامی مقدم - خراسان شمالی(مانه / بجنورد / جاجرم / سملقان)
مجتبی مؤدب‌پور - گیلان(رشت)
سید حاجی محمد موحد - کهگیلویه و بویراحمد(دهدشت و بهمئی و چرام و چاروسا)
محمدقلی مارامایی -[[سیستان و بلوچستان]
منوچهر متکی - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
یوسف محبی - فارس(لارستان)
محمدتقی محصل همدانی - یزد(ابرکوه / بافق / خاتم / مهریز)
شاهین محمدصادقی - فارس(کازرون)
محمود محمدی - فارس(آباده / بوانات / خرمبید)
مصطفی محمدی - کرمانشاه(ثلاثباباجانی / جوانرود / پاوه)
ابوالقاسم مختاری - سیستان و بلوچستان(زابل)
سید محمود مدنی بجستانی - خراسان رضوی(گناباد / بجستان)
حسن مرادی - مرکزی(اراک / کمیجان)
قباد مرتضوی فارسانی - چهار محال بختیاری(اردل / فارسان / کوهرنگ / کیار)
شاپور مرحبا - گیلان(آستارا)
مهرانگیز مروتی - اردبیل(خلخال / کوثر)
شهریار مشیری - هرمزگان(ابوموسی / بندرعباس / حاجی‌آباد / قشم)
عبدالرضا مصری - کرمانشاه(کرمانشاه)
حسین مظفر - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
غلامحسین مظفری - خراسان رضوی(نیشابور)
علی معلمی‌پور - هرمزگان(جاسک / رودان / میناب)
معتمد موریس - نمایندگان اقلیت(اقلیت‌های دینی / کلیمیان)
احمد موسوی - خوزستان(اهواز)
فضل‌الله موسوی - تهران(اسلامشهر / تهران / ری / شمیرانات)
ناصر موسوی - خوزستان(رامهرمز)
مرتضی موسوی - لرستان(الیگودرز)
نظام مولاهویزه - خوزستان(دشت آزادگان)
محمدعلی مقنیان - کردستان(بیجار)
ولی ملکی - اردبیل(مشگین شهر)
محمدرضا میرتاج‌الدینی - آذربایجان شرقی(آذر شهر / اسکو / تبریز)
غلامرضا میرزایی - چهار محال بختیاری(بروجن)
محمد میرمحمدی - قم(قم)
هدایت‌الله میرمرادزهی - سیستان و بلوچستان(سراوان)
علی‌اکبر ناصری - مازندران(بابل)
محمدعلی نبی‌زاده - کهکیلویه و بویراحمد(گچساران)
ایرج ندیمی - گیلان(سیاهکل / لاهیجان)
ناصر نصیری - اردبیل(گرمی)
قربان‌علی نعمت‌زاده قراخیلی - مازندران(جویبار / سوادکوه / قائمشهر)
رضا نوروززاده - خراسان شمالی(اسفراین)
حسین نوش‌آبادی - تهران(ورامین)
حسن نوعی اقدم - اردبیل(اردبیل / نمین / نیر)
محمدصادق نیرومند - خراسان جنوبی(سربیشه / نهبندان)
احمد نیک فر - فارس(اقلید)
کوروش نیک‌نام - نمایندگان اقلیت(اقلیت‌های دینی / زرتشتیان)
گیورک وارطان - نمایندگان اقلیت(مسیحیان ارامنه شمال کشور)
مختار وزیری - کرمان(منوجان / کهنوج)
مصطفی هاشمی ریسه - کرمان(شهر بابک)
فریدون همتی - ایلام(ایوان / ایلام / شیروان و چرداول / مهران)
منصور یاوری - اصفهان(خوانسار)
محسن یحیوی - لرستان(بروجرد)
عزت‌الله یوسفیان ملا - مازندران(آمل / لاریجان)

فهرست نمایندگان مجلس هفتم شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر