کد خبر: 748210 A

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان زنجان خبرداد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: باتوجه به بارش‌های اخیر در سطح استان، به ۲ هزار و ۶۹۱ واحد مسکونی شهری و روستایی در ۵۲ روستای استان خسارت وارد شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، سجاد صنعتی منفرد اظهار کرد: با توجه به ارزیابی‌های اولیه صورت گرفته در پی بارش‌های اخیر در سطح استان، به 2 هزار و 691 واحد مسکونی شهری و روستایی در 52 روستای استان خسارت وارد شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه از این تعداد یک هزار و 301 واحد مسکونی نیاز به احداث دارد که یک هزار و 128 واحد روستایی و 173 واحد شهری را شامل می‌شود، گفت: همچنین 15 واحد تجاری شهری و هفت واحد تجاری روستایی نیز نیاز به ساخت دارد.

وی با بیان اینکه، بیشترین خسارات شامل شهرستان‌های زنجان، ماهنشان و خدابنده می‌شود، گفت: در سطح استان، یک هزار و 175 واحد مسکونی روستایی و 219 واحد شهری نیازمند تعمیرات است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطر نشان کرد: گزارشات لازم به مدیریت بحران استان و کشور ارائه شده و پس از تخصیص اعتبارت‌مربوطه، خسارات وارد شده به واحدهای‌مسکونی شهری و روستایی از طریق ارائه تسهیلات کم بهره بازسازی‌ و... جبران خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر