کد خبر: 744927 A

اوجاقلو خبرداد:

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از تولید سالانه حدود ۸۰۰ هزار اصله نهال مجوزدار در استان زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، بهنام اوجاقلو با اشاره به عدم وجود نهالستان فاقد مجوز در استان زنجان افزود: در حال حاضر تمام نهال‌های تولیدی در استان شناسه‌دار بوده و از طریق 9 نهالستان مجوزدار تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه نهالستان‌های دارای مجوز در استان زنجان ملزم به عرضه نهال شناسه‌دار در بازار هستند و هیچ نهالستانی حق توزیع نهال فاقد لیبل را ندارد، خاطرنشان کرد: توزیع نهال بدون شناسه در استان در صورت مشاهده غیر مجاز تلقی شده و با عاملین برخورد می‌شود.

اوجاقلو با اشاره به اینکه در راستای جلوگیری از توزیع نهال بی‌کیفیت و غیر مجاز در استان زنجان تولیدکنندگان نهال مجوزدار استان به فروشندگان معرفی شده‌اند، بیان داشت: فروشندگان نهال همچنین با معرفی سازمان جهاد کشاورزی استان ملزم به اخذ کارت شناسایی از نظام صنفی کارهای کشاورزی استان شده‌اند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به ورود و خروج نهال از استان توسط فروشندگان بیان کرد: به منظور جلوگیری از ورود نهال غیر مجاز به استان نیز نهال‌ها‌ی وارداتی علاوه بر لیبل‌‎دار بودن باید دارای گواهی بهداشت از حفظ نباتات استان مربوطه باشند.

وی با تاکید بر اینکه نهال کشت شده حتما باید شناسه‌دار و از نهالستان‌ها و یا عوامل توزیع معتبر و مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی استان خریداری شود، تصریح کرد: نهال بدون شناسه و برچسب غیر مجاز بوده و ممکن است آلوده به آفات و بیماری‌ها باشد.

اوجاقلو عنوان کرد: فروشندگان و عاملان توزیع مجاز ملزم به نصب بنر دارای آرم سازمان جهاد کشاورزی و نظام صنفی کارهای کشاورزی استان در محل توزیع و عرضه نهال هستند.

مجوز نهال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر