کد خبر: 741510 A

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان خبرداد:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان از آغاز به کار خوشه چاقوی زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، ایرج احمدی، امروز با اعلام این خبر، اظهار داشت: مراحل بررسی صلاحیت شرکت کنندگان در مناقصه خوشه چاقوی زنجان صبح دیروز (25 اسفند 97) با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران برگزار شد که در نتیجه آن عامل توسعه خوشه چاقوی زنجان انتخاب شد.

وی افزود: قرارداد این خوشه ظرف چند روز آینده منعقد و به عامل توسعه ابلاغ خواهد شد و انتظار داریم کارهای توسعه خوشه با جدیت هرچه تمام پیش رود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان با اشاره به دیرینگی صنعت چاقوسازی زنجان اظهار داشت: با توجه به مشکلات به وجود آمده در کشور در زمینه تولید و فروش چاقو؛ احساس کردیم که هم اکنون این صنعت نیاز به حمایت دارد لذا بحث تشکیل خوشه چاقوی زنجان را در اولویت قرار دادیم.

وی با تاکید بر اینکه عامل توسعه خوشه چاقو باید سختی های این مسئولیت سنگین را تحمل کند؛ گفت: این یک مسئولیت تاریخی است که بر عهده عامل توسعه قرار می گیرد و او نیز نباید وارد فاز تغییرات شود بلکه باید با حساس سازی موضوع و همچنین اعتمادسازی باعث افزایش همگرایی بین ذی نفعان این صنعت شود.

احمدی گفت: تا کنون سه خوشه صنعتی در استان تشکیل و به سرانجام رسیده که نتایج رضایت بخشی را به ویژه در خوشه های فرش دستباف و کفش هیدج در پی داشته است.

وی با اشاره به اینکه خوشه‌های شناسایی شده در استان زنجان شامل فرش دستباف، کفش، روی، چاقو، مسگری و گردشگری است ابراز کرد: حمایت از تشکیل خوشه‌های صنعتی جزو اولویت‌های شرکت شهرکهای صنعتی استان است که امیدواریم با حمایت مسئولان استان و همکاری ذینفعان خوشه های مختلف، شاهد رشد و تعالی صنایع استان باشیم.

چاقوی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر