کد خبر: 739632 A

صنعتی منفرد خبرداد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تاکنون برای بیش از ۶۸ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان سند مالکیت صادر شده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد در این خصوص، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان توانسته با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی از مجموع 91 هزار و 265 واحد مسکونی روستایی برای 62 هزار و 629 واحد، همچنین برای 6 هزار و 415 واحد مسکونی در شهرهای زیر 25  هزار نفر سند مالکیت صادر کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در مجموع برای 68 درصد از واحدهای مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده است، اضافه کرد: طی برنامه ششم توسعه صدور اسناد مالکیت برای مابقی واحدهای مسکونی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: صدور اسناد مالکیت، فعالیتی حقوقی و فنی برای تهیه و تنظیم مدارک و نقشه‌های لازم در راستای صدور اسناد اماکن شهری و روستایی است که در این راستا  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین روستاها، افزایش انگیزه برای پایداری سکونت در روستا، گسترش کالبدی موزون و طراحی شده و بهره‌گیری مناسب‌تر روستاییان از خدمات برای سرمایه‌گذاری با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک اقدام به تهیه و اجرای طرح صدور سند اماکن روستایی کرده است.

صنعتی‌منفرد افزود: تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان، وجود وثیقه‌ای مطمئن برای اخذ تسهیلات، جلوگیری از مهاجرت روستایی به شهرها، برنامه‌ریزی موثر در بازار خرید و فروش و قانونمند کردن این فعالیت و همچنین تسریع در امر آموزش و بهداشت، از نتایج صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی به شمار می‌آید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تاکید کرد: صدور سند واحدهای مسکونی روستایی برای خانوارهای روستایی هزینه چندانی ندارد و متقاضیان می‌توانند برای صدور سند به بنیاد مسکن مراجعه کنند.

صنعتی منفرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر