کد خبر: 693970 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان خبر داد:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان از حل مشکل تملک زمین‌های باقی مانده شهرک صنعتی زنجان 4 (دره لیک) و شهرک صنعتی صائین قلعه خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، ایرج احمدی با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با پی‌گیری‌های صورت گرفته، مجوز تملک بخشی از زمین های باقی مانده شهرک صنعتی زنجان 4 و همچنین زمین شهرک صنعتی صائین قلعه از طریق قانون لایحه تملک توسط وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت صادر شد.

وی با اشاره به اینکه عملیات احداث شهرک صنعتی صائین قلعه از سال 85 آغاز شده؛ تصریح کرد: متاسفانه در همان ابتدا به علت آنکه بخشی از زمین های این شهرک توسط مالکین زمین ها به بهانه های مختلف به شهرک واگذار نگردید و با توجه به اینکه این زمین ها به طور لکه ای در کل شهرک پراکنده بودند؛ بنابراین عملیات اجرایی این شهرک صنعتی با مشکل مواجه شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان ادامه داد: در برهه‌های مختلف زمانی جلسات متعددی با معارضان این شهرک برگزار شد که متاسفانه هیچکدام به نتیجه نرسید و در پایان به ناچار از طریق قانون لایحه تملک وارد عمل شدیم.

وی همچنین ضمن اشاره به اینکه میزان 307 هکتار از زمین های شهرک صنعتی زنجان 4 (دره‌لیک) تملک گردیده و بخش اندکی از زمین های داخل در محدوده شهرک که صاحبان آنها حاضر به واگذاری زمین خود به شهرک نبودند و جلسات برگزار شده با ایشان نیز به توافق منجر نگردید در نهایت برای رفع مشکل تملک و حفظ یکپارچگی زمین های این شهرک نیز مجوز تملک از طریق قانون لایحه تملک اخذ گردیده است که به زودی کارهای قضایی و اداری آن انجام می‌پذیرد.

لایحه قانونی تملک، در مواردی است که اشخاصی حاضر به توافق و واگذاری زمین های خود در جهت اجرای طرح‌های ملی نمی باشند؛ قیمت تعیین شده این گونه زمین‌ها از طریق کارشناسان رسمی دادگستری اعلام و مبلغ آن به حساب دادگستری واریز می‌شود و دادستان نیز نسبت به انتقال سند زمین مورد نظر اقدام می‌کند.

 استان زنجان دارای 20 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب است که هم اکنون 15 شهرک و ناحیه صنعتی آن در حال واگذاری و 3 شهرک و ناحیه نیز در مراحل آماده سازی می‌باشد.

شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر