کد خبر: 686170 A

رییس کل دادگستری استان در دیدار با فرماندار زنجان تاکید کرد:

رئیس کل دادگستری استان زنجان با تاکید بر تسریع در حرکت برای توسعه و رفع مشکلات مردم گفت: غفلت از آسیب‌های اجتماعی لذت بهره مندی مردم از امکانات رفاهی را تقلیل خواهد کرد.

به گزارش ایلنا از زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در دیدار به فرماندار زنجان ضمن تقدیر از همفکری و همکاری خوب شورای تأمین شهرستان زنجان با دستگاه قضایی گفت: ارتباط و همکاری این دو مجموعه همه‌جانبه است چراکه هر دوی این حوزه مسیر حرکت و رویکردشان رسیدگی به مشکلات مردم و کاستن از آسیب های اجتماعی است که این حرکت ها باید هدفمند و شتاب بیشتر داشته باشد.

رییس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه خروجی تصمیمات شورای تأمین شهرستان با محوریت فایده بودن موجب کاهش هزینه های دادرسی خواهد بود، افزود: اگر خروجی جلسات ،کارگروها بر اساس فایده و حل مشکلات مردم باشد نه تنها امیدواری مردم را به نظام افزایش می دهد بلکه باری از هزینه های تحمیلی به کشور را کم خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: حرکت برای توسعه و رفع مشکلات مردم بایستی شتاب گیرد و در این راستا ایجاد کارگروهای تخصصی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی امری ضروری است، چراکه غفلت از آسیب‌های اجتماعی لذت بهره مندی مردم از امکانات رفاهی را تقلیل خواهد کرد.

این مقام عالی قضایی استان افزایش تعاملات و همکاری‌ها بین همه مسئولین را در جهت خدمت به مردم مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: خدمت به مردم مرزبندی نمی شناسد، ما اصلا در خدمت به مردم مرزبندی نداریم و مدیران باید مدیر قیمتی باشند، یعنی منشورشان عهدنامه مالک اشتر باشد.

رییس شورای قضایی استان زنجان دادرسی عادلانه و سرعت بخشیدن جهت  رسیدگی به مشکلات مردم را از برنامه های اصلی و مهم دستگاه قضایی استان برشمرد و افزود: دادرسی عادلانه در همه حوزه ها بدون تبعیض و حب وبغض  با قوت اجرای خواهد شد.

وی درباره گزارش فرماندار زنجان مبنی افزایش  باغ شهرها اظهار کرد: با توجه به اینکه بر اساس گزارشات  ایجاد باغ شهرها در استان افزایش یافته و به موضوعی مهم و اصلی استان تبدیل شده بایستی اقدام منطقی و سریع صورت گیرد؛ البته دستگاه‌های متولی نظارتی بر این امر باید پاسخگو باشند که چرا این باغ شهرها به این مرحله رسیده و بعد از ایجاد به فکر تخریب هستند هزینه‌های که صرف این باغ شهرها شده بسیار بالاست آیا این هزینه‌ها برای نظام آسیب نمی‌زند.

در این دیدار فرماندار زنجان با ارائه گزارشی از فرایند جلسات شورای تأمین شهرستان زنجان و اقدامات انجام شده مطالبی بیان کرد.

دادگستری استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر