کد خبر: 679583 A

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از آغازطرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان زنجان از امروز۲۱ مهر تا ۲۱ آبان سال جاری همزمان با سراسر کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با همکاری سازمان آمار ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سجاد صنعتی منفرد، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان امروز (شنبه 21 مهر) در جمع خبرنگاران، از آغاز طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی همزمان با سراسر کشور و در 211 روستای استان زنجان و 4 هزار و 336  واحد مسکونی روستایی  خبر داد.

وی با یادآوری اینکه اجرای این طرح گام مهمی در جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و سازماندهی مساکن روستایی، ساماندهی و ایجاد امکانات رفاهی و اجرای سایر طرح های عمرانی است، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح بهبود وضعیت مسکن روستائیان را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با یادآوری اینکه ارائه تسهیلات با هدف نوسازی و بهسازی مساکن روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: هدف از اجرای این طرح جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگی‌های سکونتی و بهداشتی، برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه ریزی دقیق دستگاه‌های اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این طرح  با جمع‌آوری آمار و اطلاعات در نظر داریم تا از وضعیت روستا و خصوصیات کمی و کیفی مساکن روستایی آگاه شویم، گفت:  لازم است تا شهروندان ساکن روستاها، دهیاران و بخشداران جهت تهیه آمار دقیق از مسکن روستاها با ماموران آمارگیری همکاری کنند.

صنعتی منفرد  همچنین بر ضرورت همکاری مردم، مسئولان و اصحاب رسانه در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در راستای اطلاع رسانی این موضوع و جذب حداکثری اهالی روستا در اجرای این طرح دارند و می توانند با تعامل بیشتر با این نهاد ، قدم های موثری در اجرای هر چه بهتر این طرح در سطح استان داشته باشند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد: در سطح استان زنجان، 91 هزار و 265 واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز 47 هزار و 109 واحد مسکونی روستایی برابر با 51 درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است.

بنیاد مسکن استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر