کد خبر: 664836 A

جزء قاسمی مطرح کرد:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: امسال میزان بارش‌ها در استان زنجان تغییر چندانی با میانگین دراز مدت نداشته و فراوانی آب در استان زنجان یک توهم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علیرضا جزء‌قاسمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری که از شبکه استانی اشراق پخش می‌شد با اشاره به اینکه باید قبول کنیم اقلیم خشکی در کشور حاکم است، گفت: تنها راه پیش رو برای عبور از کم آبی سازگاری با آن است.

وی با تاکید بر امر فرهنگ‌سازی به عنوان اقدام شاخص در زمینه سازگاری با کم آبی عنوان ساخت: با وجود محدودیت‌های شدیدی که در منابع آبی داریم همچنان میزان مصرف آب در کشور دو برابر میانگین مصرف جهانی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خاطرنشان کرد: مصرف بالای آب در کشور در حالی است که ایران تنها یک‌سوم میانگین بارش جهانی را به خود اختصاص داده است.

جزء‌قاسمی گفت: تمامی شاخص‌ها نشان از مصرف بی‌رویه آب و کنار آن سایر حامل‌های انرژی در کشور دارد که این حقیقت نشان می‌دهد باید در سبک زندگی و میزان مصرف شهروندان تجدیدنظر جدی انجام پذیرد.

وی با تاکید بر حفظ منابع آب به عنوان مهمترین منبع حیات بخش برای جوامع بشری گفت: هم اکنون در بسیاری از کشور های پر باران و توسعه یافته جهان 100 درصد آب مصرفی بازچرخانی و استفاده مجدد می شود اما این میزان در کشورمان کمتر از 30 درصد است.

مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان تصریح کرد: تکنولوژی تولید و اجرای سیستم‌های فاضلاب به صورت 100 درصد داخلی در کشور وجود داشته و باید برای گام برداشتن به سوی بازچرخانی تمام آب مصرفی در کشور و به تبع آن در استان زنجان آماده شد.

جزء قاسمی با اشاره به 24 درصد آب بدون درآمد در شهرهای استان زنجان گفت: این میزان معادل میانگین آب بدون درآمد در کشور است اما در مقایسه با میانگین جهانی که 15 درصد است بیشتر بوده و باید برای کاهش آن اقدام کرد.

آب و فاضلاب زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر