کد خبر: 657443 A

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان :

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: خشکی در استان زنجان یک واقعیت اقلیمی است و تنها راه مقابله با آن مصرف صحیح آب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: مشترکان در فصل اوج گرما با راهکارهایی ساده می توانند از هدر رفت آب جلوگیری به عمل آورده و این مایه حیات بخش را برای خود و آیندگان ذخیره کنند.

وی افزود: آبیاری درختان و گیاهان در ساعات خنک روز می تواند از هدر رفت آب به نحو چشمگیری جلوگیری بعمل آورده و میزان بهره وری آبیاری را نیز افزایش دهد که متاسفانه این مورد از نظر برخی شهروندان مغفول مانده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: اگر تنها در هنگام مسواک زدن شیر آب باز باشد در هر دو دقیقه با جریان متوسط،حدود دوازده لیتر آب هدر می رود.

وی اظهار داشت: به طور متوسط یک سوم(30%) مصرف آب در هر خانه مربوط به بخش استحمام است که با کاهش 5 دقیقه ای زمان حمام کردن در ازای هر دقیقه کاهش 20 لیتر آب صرفه جویی خواهد شد.

جزء قاسمی با بیان اینکه برخی شهروندان برای شست و شوی فرش‌ و خودروی خود  از آب شرب استفاده می کنند گفت: با فرهنگ سازی صحیح استفاده از آب می‌توان در بسیاری از زمینه‌ها از هدر رفت آب به صورت بیهوده جلوگیری به عمل آورد.

این مسئول رفع نقص فنی کولر‌ها و استفاده از سایه‌بان برای کولر را باعث کاهش 10 درصدی مصرف آب اعلام کرده و افزود: جایگزینی جارو به جای شلنگ آب در پاکسازی حیاط و محوطه‌ها و عدم استفاده از آب آشامیدنی برای شستشوی خودرو نیز از دیگر راهکار های کاهش مصرف آب است.

 

شرکت آب و فاضلاب استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر