کد خبر: 644343 A

وثوق خبرداد:

مدیر عامل انجمن خیریه مهرانه با بیان اینکه نیازی به کمک های بین المللی نداریم گفت: در نامه ای مکتوب به برنامه جهانی«جی.جی.پی» مبنی بر اعلام آمادگی ژاپن برای حمایت مالی از مهرانه پاسخ منفی دادیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، اصغر وثوق مدیرعامل مهرانه در نشست با اعضای هیات امنای مهرانه که در محل سالن جلسات رادیوتراپی برگزار شد، اظهار کرد: با صراحت اعلام می کنیم که وظیفه خود را در قبال انسان‌ها انجام می دهیم و این لطف و عنایت الهی است که نصیب اعضای هیات امنا و مدیره و تمامی دست اندرکاران شده است.

وی با تاکید بر ضرورت و اهمیت توسعه تشکل‌های مردم نهاد همچون مهرانه در کل کشور، به اعلام آمادگی ژاپن برای حمایت مالی از مهرانه زنجان تحت عنوان برنامه جهانی (جی.جی.پی) اشاره کرد و گفت: با صدور نامه‌ای مبنی بر عدم قبول دریافت حمایت‌های مالی مهرانه از ژاپنی‌ها اقدام شد.

مدیرعامل مهرانه گفت: با نامه‌ای مکتوب به سفارت ژاپن اعلام کردیم که مهرانه به لطف خدا و با حمایت همه جانبه مالی و معنوی مردم خیر زنجان هیچ نیازی به کمک‌های بین‌المللی ندارد و در حال حاضر به عنوان یک پایگاه قوی حمایتی و نه وابسته و نه نیازمند به کمک، به بیماران مبتلا به سرطان خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

وی با عنوان" کار سنتی خیریه را تبدیل به کار سیستمی کرده ایم و با حضور در لایه های مردمی انسان ها را به درجه های یک و 2 تقسیم نکرده ایم " خدمت به انسان را وظیفه خطیر مهرانه دانست.

وثوق شفاف سازی را از حساسیت های مهرانه اعلام کرد و با تشریح عملکرد سال 96 کمیته‌ها و واحدهای ذیربط مهرانه در حوزه تشکیل پرونده، خدمات دارو و درمان، ارتباط با رسانه‌ها و مطبوعات، تبلیغات، سمعی و بصری، قلک، بنر، ثبت سیستماتیک تمامی وجوه نقدی و کمک‌های غیرنقدی در واحد حسابداری، آموزش و پیشگیری، منابع انسانی و ... به پذیرش رایگان بیماران مبتلا به سرطان در مهمانسراهای این مجموعه در زنجان و تهران اشاره کرد.

وی خدمت به بیماران را از اولویت‌های اصلی مهرانه دانست و گفت: مهرانه جهت خدمت رسانی به بیماران مبتلا به سرطان و با توجه به عدم حمایت بیمه‌ها از بیماران مبتلا به سرطان و جلوگیری از هر گونه فشار اقتصادی به آنان به مدت 4 ماه ساخت و سازهای توسعه‌ای خود را متوقف کرد.

وثوق با اعلام اینکه "بروکراسی فلج کننده اداری جایی در مهرانه نخواهد داشت" به حضور پررنگ خیرین در دفاتر مهرانه و فعالیت های آنان در امور دفتری و اداری مجموعه اشاره کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه 90 درصد سرطان‌ قابل پیشگیری و درمان است به تدوین برنامه‌های حوزه پیشگیری در 4 آیتم اشاره کرد و با توجه به نقش مهم ورزش در ارتقا سطح سلامت جامعه پیشنهاد کرد تا ساخت مجموعه فرهنگی- ورزشی مهرانه از سوی هیات امنا مورد موافقت قرار گیرد.

انجمن مهرانه زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر