کد خبر: 642896 A

یحیی رحمتی خبر داد:

مدیرکل میراث‌فرهنگی زنجان خبر داد: جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی با محوریت استعدادیابی آشپزی از تاریخ 10 لغایت 12 مرداد ماه سال 97 در استان زنجان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار یلنا از زنجان، یحیی رحمتی امروز با اعلام این خبر،  گفت: این رویداد شامل دو بخش اصلی مسابقه و جشنواره خواهد بود. این مسابقه در سه بخش به منظور استعداد یابی و استفاده از غذاهای سنتی ، رقابت بین آشپزان حرفه ای به منظور انتخاب اساتید از بین آنها و نیز رتبه بندی رستوران ها برگزار می شود.

او ادامه داد: در پایان جشنواره نیز 5 آشپز برگزیده برای شرکت در جشنواره بین المللی گردشگری در بهمن ماه سالجاری معرفی می شوند.

به گفته رحمتی در این جشنواره 20 غرفه به آشپزی اختصاص دارد و 60 غرفه نیز به صنایع دستی، صنایع غذایی و ... اختصاص می یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان درباره اهداف برپایی این جشنواره عنوان کرد: احیا و ترویج غذاهای سنتی به‌عنوان یک جاذبه گردشگری، هدایت استعدادهای آشپزی بویژه جوانان به سوی راه‌اندازی کسب وکار مستقل، برند سازی غذاهای ایرانی در صنعت گردشگری، ایجاد شور و نشاط در خانواده‌ها و تحرک اجتماعی، توجه به غذای سنتی به عنوان سوغات محلی، ملی و بین‌المللی و تجاری‌سازی آن، توسعۀ نقش غذاهای محلی در منوهای هتل‌ها و واحدهای پذیرائی و کیترینگ ها از جمله اهداف برپایی جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی در زنجان است.

رحمتی بر شناسایی استعدادهای آشپزی در استان به منظور ارائه خدمات بهتر به گردشگران بیان کرد: شناسائی استعدادهای شهروندان و آموزش‌های تکمیلی و به‌کارگیری آنها در هتل ها و مراکز پذیرائی و ایجاد زمینه های اشتغال جوانان از اهداف اصلی این جشنواره است.

او درباره محتوای جشنواره گفت: برگزاری مسابقه مراکز عرضه غذا، برگزاری مسابقه استعدادیابی آشپزان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، غرفه‌های عرضه صنایع‌دستی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی، انتخاب برترین‌های مراکز عرضه غذا و انتخاب استعدادهای آشپزی استان محتوای جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی را تشکیل می دهد.

جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر