کد خبر: 637274 A

به مناسبت روز خبرنگار برگزار می‌شود؛

فراخوان چهارمین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه ها و فعالان فضای مجازی درحوزه ایثار و شهادت منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور ارج نهادن به زحمات و تلاش‌های بی‌شائبه همکاران رسانه‌ای «چهارمین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت» را به مناسبت روز خبرنگار برگزار می‌کند.

این‌جشنواره با هدف شناسایی و تجلیل از فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی درحوزه ایثار و شهادت، زمینه‌سازی برای تبادل تجربیات و تقویت تعامل مثبت و مؤثر، معرفی نقش حساس و تأثیرگذار رسانه‌های فعال در حوزه ایثار و شهادت، تبیین ایثار اجتماعی به عنوان جلوه‌ای از فرهنگ ایثار و شهادت با الهام از سبک زندگی شهدا، هم‌اندیشی برای رفع موانع و کاستی‌های این حوزه رسانه‌ای و ارزیابی کمی و کیفی فعالیت خبرنگاران و فعالان فضای مجازی حوزه ایثار و شهادت و ترغیب و تشویق برای تلاش بیشتر در این رابطه  برگزار می شود.

چهارمین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه ها در حوزه ایثار و شهادت در محورهای ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی برگزار می شود و خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و خبری، مطبوعات و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می توانند در جشنواره شرکت کنند. 

فضای مجازی این جشنواره شامل رسانه‌های اجتماعی(سروش، بیسفون پلاس، گپ، آی گپ، بله، ایتا، اینستاگرام، لنزور و آپارات)،  نرم‌افزارهای رایانه‌ای( اپلیکیشن، لوح فشرده، بازی)، تارنماها و محتواهای دیجیتالی (وب‌سایت، وبلاگ، پادکست، اینفوگرافی، موشن گرافی، فیلم کوتاه) و بخش ویژه شامل مقاله و یادداشت منتشرشده در خصوص روز بزرگداشت شهدا است.

قالب‌های قابل بررسی در جشنواره خبر و گزارش خبری، مصاحبه، مقاله و یادداشت و عکس و فیلم خبری است.

ثبت نام در این جشنواره به صورت اینترنتی بوده و شرکت کنندگان می‌توانند با مراجعه به لینک جشنواره به آدرس jashnvareh.hayat.ir ثبت نام نمایند. (تکمیل دقیق فرم الزامی است). در صورت عدم امکان بارگذاری فایل‌های با حجم بالا می‌توانید لوح فشرده اثر را به آدرس دبیرخانه ارسال نمایید.

آثار دریافتی سراسری و استانی به صورت جداگانه توسط هیئت داوران و  بر اساس شاخص‌های تخصصی از جمله دقت، کیفیت و... ارزیابی خواهند شد.

آثار ارسالی باید بر اساس ملاک‌ها و شاخص‌های مندرج در این فراخوان و به صورت تفکیک شده برای هر یک از بخش‌ها باشد.

در این جشنواره آثاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت که از تیرماه96 تا تیرماه امسال تولید و منتشر شده باشند.

خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای شرکت کننده در جشنواره فقط می‌توانند در 2 بخش شرکت و در هر بخش 2 اثر از  آثار خود را ارسال کنند.

در صورت گروهی بودن فعالیت، اسامی اعضای گروه قید شود.      

در گزارش‌های صوتی و تصویری باید مشخصات برنامه و زمان پخش و محل انتشار آن ذکر شود. 

زمان دریافت آثار از 12 خرداد لغایت 12 تیر امسال و زمان برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره مرداد ماه 1397 است.

ایثار و شهادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر