کد خبر: 618433 A

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان:

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از اولویت برای ثبت نام ناوگان فرسوده ۵۰ سال و بالاتر در سامانه نوسازی ناوگان باری استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ایرج دست نشان، امروز با اعلام این خبر، افزود: با توجه به طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان 50 سال و بالاتر، از فرودین سال جاری و جلوگیری از تردد آنان، دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باری به متقاضیان 80 درصد تسهیلات تا سقف 320 میلیون تومان پرداخت می‌کند که بازپرداخت تسهیلات 5 تا 7 سال با کارمزد 9 درصد است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان تصریح کرد: براساس اعلام مشمولان طرح مبنی برعدم آمادگی تحویل ناوگان از سوی شرکت‌های تامین کننده ناوگان و به منظورامکان اعمال معافیت برای ناوگان ثبت نام شده ،از سوی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای مقرر شد در ثبت نام ناوگان فرسوده 50 سال و بالاتر در سامانه نوسازی ناوگان باری، اولویت داشته باشند.

وی نوسازی ناوگان‌حمل و نقل باری را راهی موثر در کاهش مصرف سوخت و ارتقاء کیفیت محیط‌زیست برشمرد و افزود: براساس آخرین آمار 4،491 ناوگان حمل ونقل باری دراستان زنجان فعال هستند و عمر متوسط آنها 17 سال است.

حمل و نقل جاده ای استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر