کد خبر: 606729 A

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خبرداد:

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از افزایش ۱۱ درصدی تردد در جاده های استان زنجان خبر داد و گفت: آزادراه‌های زنجان- قزوین و زنجان – تبریز محورهای پرتردد استان زنجان در چند روز گذشته بوده است.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، ایرج دست نشان اظهار کرد: از ۲۳ اسفندماه سال ۹۶ تا سوم فروردین‌ماه ۶۱۷ هزار و ۲۸۱ تردد در جاده‌های استان زنجان رخ داده است.

وی با بیان اینکه طی این بازه زمانی تردد در جاده‌های استان زنجان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۱ درصد افزایش داشته است،ادامه داد: آزادراه‌های زنجان- قزوین و زنجان – تبریز محورهای پرتردد استان زنجان در چند روز گذشته بوده است.

این مسئول افزایش ضریب ایمنی راه‌ها، کاهش خطر تصادف، رفاه هر چه بیش‌تر مسافران و ارتقای سلامت تردد  از اولویت‌های اصلی این اداره کل برشمرد و افزود:مسافران  نوروزی با اطلاع از وضعیت خودرو خود به لحاظ فنی، تجهیزات ایمنی را همراه خود داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان افزود: ضروری است مسافران قبل از سفر نیز اطلاعات جاده‌ها را از طریق سامانه و تلفن گویای ۱۴۱، اپلیکیشن ۱۴۱ و سایت اطلاع‌رسانی راه‌ها کسب کنند.

دست نشان با اشاره به اینکه۲۱ مجتمع خدماتی رفاهی استان زنجان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است،افزود:افرادی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده‌های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir ارتباط برقرار  کنند.

وی با بیان اینکه۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در محورهای ارتباطی استان زنجان فعال است، ادامه داد: این دوربین‌ها در کاهش تخلفات و تصادفات بسیار مؤثر است.

راهداری و حمل و نقل زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر