کد خبر: 415505 A

ایلنا: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: از اول محرم ثبت نام هیات‌های مذهبی در سامانه طوبی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار از زنجان، حجت الاسلام مسعود صفی یاری، امروز شنبه (10 مهر) در همایش طلایه‌داران تبلیغ در دارالقرآن کریم زنجان اظهار کرد: سال گذشته درباره مدیریت زنجان در مناسبت و شئونات مذهبی مطالعاتی آغاز شد که برحسب نیازسنجی انجام شده برنامه ریزی انجام شود.

این مقام مسوول با اشاره به ساماندهی هیات مذهبی و بازمهندسی این هیات سامانه طوبی در زنجان آغاز به کار کرد، گفت: تا محرم امسال یک هزار مداح در این سامانه ثبت نام کردند.

وی از وجود یک هزار و 400 هیات مذهبی در استان زنجان خبر داد و افزود: تعدادی از این هیات فعال و تعدادی غیرفعال هستند.

به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ثبت نام از هیات مذهبی در سامانه طوبی از اول محرم امسال شروع می شود.

حجت الاسلام صفی یاری با اشاره به شاخصه‌های مهم در ثبت نام هیات مذهبی در سامانه طوبی خاطرنشان کرد:  وجود روحانی در هیات مذهبی به عنوان یکی از ارکان مهم تلقی می‌شود.

وی مداح، استاد قرآن و مسجد محوری و قرآن محوری را از دیگر شاخص‌های هیات مذهبی برای ثبت نام در سامانه طوبی یاد کرد و افزود: سامانه سجام هم به منظور اعزام مبلغ طراحی شده است که از این پس اعزام‌ها از طریق این سامانه خواهد بود.

این مقام مسوول از تهیه نقشه راه جامع در بررسی نقاط قوت و ضعف مناسبت دینی در زنجان خبر داد و گفت: در این نقشه روحانیون و مبلغان نقش مهمی در برطرف کردن تهدیدها و ضعف‌ها دارند.

وی به شعار سال محرم امسال با عنوان اقدام و عمل، همراهی با مدافعان حرم اشاره کرد و گفت: محرم امسال جانمایی خیمه‌ها و ایستگاه‌های ذکر نویسی با دریافت مجوز از تبلیغات اسلامی میسر است.

صفی یاری به محتویات سخنرانی مبلغان در ماه محرم اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی و آسیب‌های اجتماعی موضوعاتی است که روحانیون و مبلغان به آن می‌پردازند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان همچنین به اربعین حسینی و وظایف زائران در این پیاده‌رویی عظیم اشاره کرد و گفت: رعایت اخلاق زیارتی و احترام به حاکمیت دولت عراق از اهم این وظایف است.

تبلیغات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر