کد خبر: 401945 A

مدیرکل فرهنگ استان زنجان خبر داد:

ایلنا: مدیرکل فرهنگ استان زنجان از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب استان در روزهای دوم تا هشتم شهریور ماه با حضور ناشران سراسری خبر داد.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، ناصر مقدم، امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران استان زنجان، در تشریح برنامه‌های هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران کشور، اظهار کرد: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد به برگزاری نمایشگاه‌های کتاب با مشارکت استان‌ها کمک می‌کند.

مقدم، با اشاره به برگزاری آخرین نمایشگاه کتاب در سال 93 در زنجان، افزود: در سال گذشته نمایشگاه کاسپین همکاری لازم را برای برگزاری این نمایشگاه انجام نداد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه در سال جاری نیز این نمایشگاه همزمان با هفته دولت از دوم تا هشتم شهریور ماه با حضور ناشران سراسری برگزار می‌شود، تصریح کرد: این نمایشگاه امسال برای نخستین بار در محل مصلی خاتم الانبیای زنجان برگزار می‌شود.

وی، در این خصوص خاطرنشان کرد: برنامه زمانی نمایشگاه کاسپین برای برگزاری نمایشگاه کتاب همخوانی نداشت و با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده نمایشگاه درمصلی زنجان برگزار می‌شود.

مقدم ، با اشاره به اینکه نقشه اجرایی غرفه بندی نمایشگاه انجام شده است، گفت: تا فردا غرفه بندی به اتمام می رسد تا برای برگزاری نمایشگاه آماده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از برگزاری افتتاحیه در روز سه شنبه با حضور صالحی، معاون فرهنگی وزارت ارشاد به صورت رسمی خبر داد و گفت: ناشران فعال و قدری در این نمایشگاه حضور می‌یابند.

مقدم، در بخشی از سخنان خود،  با اشاره به اینکه ناشران به استان‌های تمایل دارند که فروش خوبی داشته باشند، افزود: نمایشگاه کتاب امسال در استان زنجان استارت می خورد و در روزهای بعد ناشران به نمایشگاه‌های استان‌ها دیگر مراجعه می‌کنند.

وی از تخفیف 20 درصدی ناشران در این نمایشگاه خبر داد و یادآور شد: 20 درصد نیز از طریق بن کتاب تخفیف ارائه می شود که به افراد واجد شرایط ارائه می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تصریح کرد: برنامه‌های جانبی نمایشگاه نیز از جمله عصری با شعر، دعوت از منتقدین و نویسندگان مطرح کشور، جشن امضای کتاب روز شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

مقدم با بیا ن اینکه از مولفانی که در دو سال اخیر کتاب‌های خوبی را منتشر کرده باشند در این نمایشگاه تجلیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی مایل به برگزاری نمایشگاه مطبوعات استان زنجان در کنار نمایشگاه کتاب نیست، گفت: این نمایشگاه امسال در زنجان در زمان دیگری برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از اختصاص بیش از 200 غرفه در نمایشگاه کتاب در زنجان خبر داد و افزود: ناشران برجسته کشوری در این نمایشگاه حضور دارند.

نمایشگاه کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر