کد خبر: 373271 A

با حضور وزیر جهاد کشاورزی در زنجان صورت گرفت؛

با حضور وزیر جهاد کشاورزی در زنجان شبکه پایاب سد گلابر با 2400 هکتار اراضی تحت پوشش افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان، امیر حمید نیا در آیین افتتاح طرح شبکه آبیاری و زهکشی اصلی و فرعی گلابر گفت : عملیات اجرایی سد و شبکه بطور همزمان از اواخر سال 83 در قالب قرار داد احداث سد گلابر و تاسیسات جانبی و ایستگاه های پمپاژآب آغاز شده و در حال حاضر ناحیه عمرانی دوگلابر با 2400 هکتار شبکه فرعی و 44 دستگاه ایستگاه پمپاژ فرعی و دو دستگاه ایستگاه های پمپاژاصلی وکانال اصلی و انتقال آب به طول 18 کیلو متراز100درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

مهندس امیرحمیدنیا گفت: اعتبار هزینه شده تاکنون حدود800.میلیارد ریال بوده و اعتبار سال جاری این طرح برای تامین نیازصنایع از سد گلابر 150 میلیارد ریال است ودر پشت سدمخزنی گلابرحدود65 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده وآب مورد نیاز کل اراضی تحت پوشش شبکه و صنایع مستقر در گلابر تامین شده است.

در ادامه این مراسم آیت ا... خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و حماسه سوم خرداد از زحمات مدیرعامل و کارکنان شرکت آب منطقه ای زنجان ،مشاورین و پیمانکاران طرح شبکه آبیاری زهکشی گلابر قدردانی نمود و گفت:کشاورزان و بهره برداران منطقه باید ازاین نعمت الهی استفاده بهینه ای نمایند.وی در ادامه افزود: همه ما مسئولین نیز باید خدارا شاکر باشیم که خدمتگزار مردم هستیم و به آن افتخار کنیم.

سپس محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی گفت:این آب برای بهره برداران خیلی ارزشمنداست و با اصلاح الگوی سنتی به آبیاری نوین(تحت فشار )می توان رشد و شکوفایی بیشتری به لحاظ اقتصادی برای منطقه به ارمغان آورد.

در پایان مراسم مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی طرح شبکه آبیاری و زهکشی اصلی و فرعی گلابر را افتتاح و از اجرای آن توسط شرکت آب منطقه ای زنجان قدردانی کرد.

شرکت آب منطقه ای زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر