کد خبر: 239814 A

معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان خبرداد:

با راه اندازی مرکز توانبخشی مبتنی بر خانواده ۱۲۰معلول شدید و خیلی شدید زنجانی از خدمات مراقبین آموزش دیده استفاده می کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان، گفت: با توجه به استقبال خانواده‌ها و بازخورد خوبی که اجرای این طرح داشته است موضوع توسعه طرح در شهرستان‌ها نیز پیگیری شده و مرکز بعدی در شهرستان خرمدره افتتاح شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، فرهاد میرزایی، معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان، امروز، سه شنبه(۱۶دی) با اعلام این خبر اظهار داشت: بر مبنای دستورالعمل تأسیس مراکز توانبخشی مبتنی بر خانواده و در راستای تحقق اهداف سازمان مبنی بر لزوم کاهش تصدی‌گری دولتی و واگذاری امور به بخش غیر دولتی و بهره گیری از پتانسیل‌های موجود مرکز مبتنی بر خانواده پاستور زنجان تأسیس شده است.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان زنجان افزود: این مرکز با هدف فراهم کردن بستر لازم برای توانمندسازی معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن با هدف تثبیت جایگاه مدل توانبخشی مبتنی بر خانواده فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به آغاز به کار مرکز با تربیت ۲۰نفر مراقب در منزل اظهار داشت: این مراقبین در ابتدا به ۸۰معلول شامل سالمندان معلول، معلولان جسمی حرکتی، بیماران روانی مزمن و ذهنی خدمات آموزشی و توانبخشی در خانواده را ارائه می‌دهد.

میرزایی استقبال خانواده‌ها از این طرح را بسیار خوب ارزیابی نمود و ابراز داشت: با توجه به استقبال خانواده‌ها و بازخورد خوبی که اجرای این طرح داشته است موضوع توسعه طرح در شهرستان‌ها نیز پیگیری شده و مرکز بعدی در شهرستان خرمدره افتتاح شیده است.

وی از ابلاغ اعتبار توسعه توانبخشی مبتنی بر خانواده خبرداد و خاطرنشان کرد: ۴۰نفر از جامعه هدف بهزیستی نیز از این طرح برخوردار خواهند شد و۱۲نفر نیز در بخش غیر دولتی مشغول خواهند شد.

وی تصریح کرد: در مجموع در حال حاضر و با اجرای این طرح ۱۲۰معلول از خدمات مراقبتی بهره‌مند شده‌اند و۳۵نفر نیز در مراکز غیردولتی به اشتغال پایدار رسیده‌اند.

مشکلات اعتباری این طرح از طریق وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و با پیگیری حوزه معاونت توانبخشی بهزیستی کشور حل شده است.

استان زنجان اشتغال بهزیستی جامعه خانواده رفاه اجتماعی سالمندان مشکلات معلولان توانبخشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر