کد خبر: 239578 A

مسئول آفرینش‎های ادبی حوزه هنری استان زنجان خبر داد:

هدف از برگزاری چنین جلساتی در وهله نخست، حمایت از صاحب اثر بوده و از سوی دیگر تبادل آراء و اندیشه‎‌ها در این جلسات منجر به هم‌افزایی و آگاهی‌بخشی در حوزه نویسندگی کتاب می‌شود که پیشرفت کاری نویسنده را به دنبال دارد.

مسئول آفرینش‎های ادبی حوزه هنری استان زنجان، گفت: محوریت این کتاب، مضامین عاشقانه و آئینی است که عصر دیروز توسط علیرضا بازرگان، از منتقدان برجسته استان و جمعی از شاعران زنجانی در بوته نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان زنجان، جلسه نقد و بررسی کتاب «راه را برداشت» اثر حسن علی‌پاکزاد، شاعر و نویسنده جوان زنجانی، ۱۴ دیماه در حوزه هنری استان زنجان برگزار شد.

مسئول آفرینش‎های ادبی حوزه هنری استان زنجان، با اشاره به برگزاری جلسه نقد کتاب «راه را برداشت» در زنجان، اظهار کرد: این کتاب مجموعه اشعار حسن علی‌پاکزاد، از شاعران جوان زنجان است که سال گذشته توسط انتشارات سوره مهر چاپ و نشر یافته است.

رهبر حیدری گفت: محوریت این کتاب، مضامین عاشقانه و آئینی است که عصر دیروز توسط علیرضا بازرگان، از منتقدان برجسته استان و جمعی از شاعران زنجانی در بوته نقد و بررسی قرار گرفت.

مسئول آفرینش‎های ادبی حوزه هنری استان زنجان خاطرنشان کرد: نخستین جلسه از سلسله جلسات نقد و بررسی کتاب حوزه هنری استان زنجان در سال جاری، به کتاب «پشت تپه‎های ماهور»، نوشته مریم بیات‌تبار اختصاص داشت که این اثر نیز توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده بود.

وی بیان کرد: رویکرد حوزه هنری استان زنجان در چاپ آثار بر ۵ محور اصلی دین اسلام، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی متمرکز است، اما در این میان در راستای حمایت از نویسندگان و شاعران جوان، مضامین آزاد را نیز منتشر می‌کند که از میان می‌‎توان به کتاب‌های «یک نیم روز»، «همسایه‌ای در ماه»، «راه را برداشت»، «فیروزه خاتم» و «یک ربع به یک» اشاره کرد.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: امید می‌رود برگزاری چنین جلساتی در پیشرفت و توسعه سطح فرهنگ و هنر استان مؤثر واقع شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری چنین جلساتی در وهله نخست، حمایت از صاحب اثر بوده و از سوی دیگر تبادل آراء و اندیشه‎‌ها در این جلسات منجر به هم‌افزایی و آگاهی‌بخشی در حوزه نویسندگی کتاب می‌شود که پیشرفت کاری نویسنده را به دنبال دارد.

استان زنجان انقلاب اسلامی خانواده دفاع مقدس دین روابط عمومی سبک زندگی فرهنگ و هنر حوزه هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر