کد خبر: 236788 A

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان زنجان:

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان زنجان گفت: یک مرکز گذری کاهش آسیب تحت نظارت بهزیستی با فعالیت تیم سیار افزایش دسترسی و مرکز گذری در زنجان مشغول به کار است.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان زنجان گفت: تیم‌های سیار در سه گروه در مناطق آسیب پذیر شهرستان و در مناطق اسلام آباد، سبزه میدان و بی‌سیم حضور دارند.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان، گل نساء آقا محمدی، امروز یکشنبه(۷دی) با اعلام این خبر، افزود: کاهش آسیب یک حرکت و عزم جهانی است که در پاسخ به بحران فزاینده ایدز در دهه ۸۰ ایجاد شده است.

وی اظهارکرد: مرکز کاهش آسیب با هدف کم کردن صدمات ناشی از مصرف مواد مخدر که لزوما با ترک آن همراه نیست فعالیت می‌کند.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان زنجان با اشاره به توزیع سرنگ و سر سوزن بین معتادین تزریقی گفت: توزیع وسایل کاهش آسیب به منظور پیشگیری از عفونت‌های واگیر از طریق خون بویژه ایدز و هپاتیت است.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان زنجان گفت: این مرکز مکانی است که در آن دسته‌ای از معتادان و افراد مصرف کننده مواد مخدر که در حال حاضر تمایلی به ترک نداشته و یا معتادانی که رفتارهای پرخطر خویش را کماکان ادامه می‌دهند حضور دارند که در تکمیل روند دریافت خدمات به مراکز درمانی ارجاع می‌یابند.

آقا محمدی افزایش آگاهی مصرف کنندگان مواد مخدر، افزایش آگاهی خانواده، کاهش شیوع خونی هپاتیتC، B و HIV در معتادان تزریقی مراجعه کننده و خانواده‌هایشان را از اهداف تشکیل مرکز گذری کاهش آسیب برشمرد و یادآورشد: آموزش نحوه تزریق بهداشتی، ارجاع به مراکز درمانی و ارائه خدمات رفاهی، آموزشی و بهداشتی از دیگر اهدافی است که بهزیستی در تأسیس این مراکز دنبال می‌کند.

وی از حضور تیم سیار جهت افزایش دسترسی خبر داد و خاطرنشان کرد: این تیم‌ها خدمات را در خارج از محیط مرکز بویژه در مناطق آسیب پذیر و پرخطر ارائه می‌کنند.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان زنجان گفت: تیم‌های سیار در سه گروه در مناطق آسیب پذیر شهرستان و در مناطق اسلام آباد، سبزه میدان و بی‌سیم حضور دارند.

استان زنجان ایدز بهزیستی خانواده روابط عمومی مراکز درمانی مواد مخدر کاهش پیشگیری آسیب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر