کد خبر: 236466 A

استاندار زنجان در همایش یاوران وقف شهرستان خدابنده:

استاندار زنجان، گفت: ۶ دانگ شهرستان خدابنده موقوفه است و مردم از لحاظ ساخت و ساز ساختمانی دچار مشکلاتی می‌شوند که می‌توان با اقدامات منطبق بر شرع این مشکلات را حل کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، جمشید انصاری، استاندار زنجان، امروزشنبه(۶ دی) در همایش یاوران وقف در شهرستان خدابنده اظهار کرد: این همایش در راستای تجلیل از خادمات وقف و متولیان به جهت اهمیت سنت حسنه وقف تشکیل شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروزه شاهد اقدامات مناسبی در زمینه ساماندهی موقوفات و رقبات در استان هستیم، افزود: این موارد امکان برنامه ریزی، اجرا، حفظ و احیاء موقوفات استان را فراهم می‌کند.

استاندار زنجان با اشاره به آثار و برکات موقوفات در جامعه و زندگی مردم طبق نیات واقفین ادامه داد: امیدوارم مردم شاهد برکات موقوفات در جامعه باشند.

استاندار زنجان هدف از وقف را اختصاص دادن بخشی از اموال و دارایی‌های برای منافع عموم مردم عنوان کرد و گفت: وقف در حل مشکلات مردم دارای نقش اساسی است.

مقام عالی استان به موقوفات خاص نیز اشاره کرد و ادامه داد: تامین آب شرب مردم و کارهایی نظیر آن موجب تامین آرامش و استراحت مسافران از جمله اقدامات موثر و کارساز در این زمینه است.

استاندار زنجان با بیان اینکه وقف قدمتی طولانی دارد و اوج آن به دوران صفویه باز می‌گردد، خاطرنشان کرد: خدمات دولتی نیز در کاهش میزان وقف در طول زمان‌های مختلف موثر بوده است.

وی در ادامه یادآور شد: هرجایی که خلاء در ارائه خدمات و تامین نیازمندی‌های مردم وجود داشته باشد، خیرین و واقفین وارد عمل می‌شوند.

وی اجرای احکام شرعی متعدد در جامعه را ضروری عنوان کرد و افزود: ۶ دانگ شهرستان خدابنده موقوفه است و مردم از لحاظ ساخت و ساز ساختمانی دچار مشکلاتی می‌شوند که می‌توان با اقدامات منطبق بر شرع این مشکلات را حل کرد.

استاندار زنجان در پایان اظهار امیدواری کرد: شاهد بهره‌مندی بیشتر مردم از امکانات موقوفات در این شهرستان باشیم.

در پایان این مراسم از خادمان وقف این شهرستان تجلیل شد.

استان زنجان جامعه ساخت و ساز مسافران مشکلات مشکلات مردم زنجان استاندار وقف موقوفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر