کد خبر: 230928 A

با مشارکت مردم و دولت در زنجان صورت گرفت؛

رئیس مرکز جنگل کاری خارج از شمال سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، امسال با مشارکت مردم و سرمایه گذاری دولت سطح جنگل کاری استان زنجان به مرز۷۰۰ هکتار افزایش می یابد.

رئیس مرکز جنگل کاری خارج از شمال سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور, گفت: برای رسیدن به استانداردهای نرم جهانی توسعه جنگل کاری جزو اولویت های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور است.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان, رضا احمدی رئیس مرکز جنگل کاری خارج از شمال سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، با اعلام این خبر در بازدید از نهالستان کوشکن زنجان که با حضور مدیر کل منابع طبیعی و جمعی از کارشناسان و کارکنان این اداره کل برگزار شد، گفت: از این میزان سهم شهرستان طارم۳۵۰ هکتار است.

احمدی در ادامه، ضمن تقدیر از تلاش های انجام گرفته مدیر کل و کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در توسعه نهال¬کاری عنوان کرد: اجرای این میزان تولید نهال در نهالستان کوشکن زنجان بی¬سابقه بوده است.

وی، افزود: متاسفانه در استان زنجان با یک ضعف عمومی در بحثجنگل کاری مواجه بودیم که تولید نهال با مکانیسم های مشخص و رعایت اصول فنی و علمی در سایه تلاش های کارشناسان موجب شده تا امروز شاهد تولید یک میلیون نهال در این ناحیه باشیم.

وی، با اشاره به کاشت گونه های اقتصادی و چند منظوره در نهالستان کوشکن زنجان اظهار امیدواری کرد: با ادامه این روند شاهد جنگل کاری برای سال آینده با تامین منابع ملی و استانی باشیم.

احمدی، با بیان اینکه بخشی از این میزان جنگل کاری در سال جاری منابع مالی تزریق خواهد شد، متذکر شد: بخش دیگری از منابع نیز در سال آینده برای توسعه نهال کاری و توسعه جنگل ها تخصیص می¬یابد.

رئیس مرکز جنگل کاری خارج از شمال سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، با بیان اینکه اکنون ایران جزو کشورهای کم برخوردار از پوشش جنگل محسوب می شود، افزود: برای رسیدن به استانداردهای نرم جهانی توسعه جنگلکاری جزو اولویت های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور است.

احمدی، با اشاره به روند آبیاری نهال ها به شکل غرقابی طی سال های گذشته عنوان کرد: قبلا با شیوه غرقابی نهالستان ها آبیاری می شد که با تغییر الگوی صرفه جویی با کیسه های گلدانی و شاسی ها و نیز سیستم های آبیاری بارانی شاهد کاهش یک سوم مصرف با بالا رفتن میزان تولید نهال بوده ایم.

وی، در پایان تفکر صحیح مدیریت آب و خاک و حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی کشور را یادآور شد و مشارکت مردم در تولید گونه¬های اقتصادی به خصوص عرصه¬نشینان را مهم دانست.

استان زنجان اقتصاد مقاومتی ایران پوشش جنگل دولت سرمایه گذاری طبیعی و آبخیزداری استان منابع طبیعی منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر