کد خبر: 230534 A

به مناسبت هفته اطلاع رسانی صورت گرفت؛

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان زنجان برنامه‌های هفته اطلاع رسانی ایدزتوسط کمیته امداد استان زنجان را تشریح کرد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان زنجان, گفت:: مقوله بهداشت یکی از ۵ سرفصل فعالیت های اداره بهداشت استان است که برای خانواده های تحت حمایت شهری و روستایی ارائه می شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، سید مسعود حسینی به مناسبت هفته اطلاع رسانی بیماری ایدز و HIVمثبت گزارشی از اقدامات کمیته امداد استان زنجان در این خصوص ارائه کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های پنج گانه اداره بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان در حمایت از مددجویان کمیته امداد بیان کرد: مقوله بهداشت یکی از ۵ سرفصل فعالیت های اداره بهداشت استان است که برای خانواده های تحت حمایت شهری و روستایی ارائه می شود.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذاری سلامت در توانمندسازی خانواده ها بیان کرد: تامین سلامت یکی از ضروری ترین پارامترهای توانمندسازی خانواده ها است و تا زمانی که سلامت تامین نشود، توانمندی خانواده ها با مشکل روبه رو خواهد شد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: با توجه به اینکه آموزش بهداشت و ارتقای شاخص های بهداشتی پیش نیاز تامین سلامت مددجویان است، از همین رو این مقوله در امداد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می باشد.

این مسئول با استناد به مرجع‌های علمی موجود در زمینه بیماری ایدز و لزوم اطلاع رسانی در این خصوص تصریح کرد: با توجه به اینکه اطلاع رسانی نقش موثری در کاهش ابتلا به بیماری ایدز دارد، از همین رو کمیته امداد نیز اقدام به آموزش جامعه هدف کرده است.

حسینی با ارائه گزارشی از اقدامات شش ماهه اول سال جاری کمیته امداد استان زنجان در زمینه اطلاع رسانی ایدز توضیح داد: در مدت دوره آموزش بهداشت برای خانواده های پرخطر " دارای معتاد یا خانواده های زندانی " با میانگین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر برگزار شده است.

وی با توضیح اینکه دوره های آموزشی مذکور در سطح شهرستان ها برگزار گردیده، گفت: در این کلاس ها از حضور اساتید مجرب و کارشناسان بهداشت استفاده شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان زنجان در ادامه با یادآوری اقدامات کمیته امداد از زمان

راه اندازی سیستم ارجاع از سال ۷۶ با محوریت پزشک خانواده و ارائه خدمات بیمه درمانی اضافه کرد: با استفاده از این سیستم کمیته امداد از ظرفیت پزشکان خانواده در اطلاع رسانی و غربالگری خانواده های high risk استفاده کرده و با معرفی این افراد به مرکز مشاوره اختلالات رفتاری هر شهرستان نسبت به ارائه خدمات تخصصی از جمله مشاوره اقدام نموده است.

وی در ادامه گزارشی از برنامه های پیش بینی شده این نهاد برای اجرا در هفته اطلاع رسانی ایدز خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم های اتخاذ شده در جلسه شورای مدیران این نهاد، مقرر گردید که در این هفته اقدامات بیشتری در زمینه ارتقای سطح آگاهی مددجویان صورت پذیرد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان زنجان گفت: بر همین اساس از ۸ تا ۱۴ آذر که با عنوان هفته اطلاع رسانی ایدز نامگذاری شده است، کلاس های ویژه برای گروه های هدف و همچنین پرسنل امداد برگزار می گردد..

ابتلا به بیماری استان زنجان ایدز پزشک خانواده جامعه درمان دوره های آموزشی سلامت کمیته امداد معتاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر