کد خبر: 223423 A

گزارشی از همایش‌های ریاضی زنجان؛

با برگزاری مسابقه تیمی ریاضی و هوش توسط دانش آموزان دبیرستان فرزانگان ۲ و همایش یک روز شاد با ریاضی در فرزانگان۱، دانش آموزان با لذت آموزش ریاضی آشنا شدند.

با برگزاری مسابقه تیمی ریاضی و هوش توسط دانش آموزان دبیرستان فرزانگان ۲ و همایش یک روز شاد با ریاضی در فرزانگان۱، دانش آموزان با لذت آموزش ریاضی آشنا شدند.

تیم‌های شرکت کننده به تفکیک پایه‌های های دوم و سوم تجربی و ریاضی کارت حضور در مسابقه دریافت کرده و برای هر یک از تیم‌ها یک سرگروه تعیین شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، دبیرستان فرزانگان ۱دوره دوم متوسطه، اقدام به برگزاری مسابقه تیمی ریاضی و هوش در سطح شهرستان زنجان کردند، در این رقابت که با اهداف آشنایی با جنبه‌های کاربردی ریاضیات، بالا بردن حس رقابت در بین دانش آموزان، توانمند سازی دانش آموزان در کسب مهارت حل مسئله، آشنایی با ریاضیات غیر مدرسه‌ای و عمومی کردن رشتهٔ ریاضی برگزار شد، تیم‌های شرکت کننده به تفکیک پایه‌های های دوم و سوم تجربی و ریاضی کارت حضور در مسابقه دریافت کرده و برای هر یک از تیم‌ها یک سرگروه تعیین شد.

سه نفر از دانش آموزان سال دوم دبیرستان فرزانگان به عنوان مراقب و یک نفر به عنوان منشی منتخب گردیدند و مسابقه با حضور تیم‌های شرکت کننده و اعضای گروه آموزشی ریاضی و انجمن علمی ریاضی دبیرستان به مدت ۹۰ دقیقه برگزار شد که با حضور مشتاقانه و فعال تیم‌های شرکت کننده همراه بود.

حین برگزاری مسابقه دویران معاون آموزش متوسطه و اله بخشی کار‌شناس مسئول تکنولوژی گروه‌های آموزشی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۱ زنجان از نحوه برگزاری مسابقات بازدید کردند.

در پایان این مسابقه زهرا یادگاری - ثمین مجیدی - پروانه مهری از فرزانگان ۱، پردیس زمانی - پریسا بیات - فرناز تقی لو از فرزانگان ۲ و مریم حسنی - الناز حبیبی - سعیده اسدی از آموزشگاه عفاف موفق شدند رتبه‌های بر‌تر را از آن خود کنند.

همچنین دانش آموزان دبیرستان فرزانگان ۱دوره اول متوسطه بانصب پوس‌تر وتصاویری دیدنی ازریاضی، همایشی باعنوان یک روز شاد با ریاضیات برای تمامی دانش آموزان این آموزشگاه دریک روز تحصیلی اجرا کردند که از مهم‌ترین برنامه‌های این همایش می‌توان به سخنرانی دکتر بیات ازاساتید ریاضی استان، قرائت مقالاتی دررابطه با ارتباط با خدا توسط ریاضی، آموزش نرم افزار جئو جبرا توسط یکی از فارغ التحصیلان سمپاد و اجرای کارسوق‌های ریاضی بین دانش آموزان وتقدیر از گروههای برگزیده و برتر با اهداءجوایز ولوح تقدیر اشاره کرد. ضمن اینکه دانش آموزان استعدادهای درخشان شهرستان نیز، ازخانه ریاضیات دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه و نمایشگاه دستاوردهای دانشمندان اسلامی – ایرانی بازدید کردند.

اداره آموزش و پرورش انجمن علمی تحصیلات تکمیلی دانش آموزان رقابت زهرا مدرسه معاون نرم افزار ریاضی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر