کد خبر: 223420 A

رئیس اداره حراست آموزش وپرورش استان زنجان:

رئیس اداره حراست آموزش وپرورش استان زنجان، در گردهمایی مدیران ونمایندگان معلمان شهرستان طارم گفت: حراست سنتی می‌خواهد صورت مسئله را پاک کند، هدف حل مشکل نیست، ولی در حراست حرفه‌ای هدف حل مشکل، تعامل طرفین، اعتماد به افراد، راز داری، قانونمندی است.

رئیس اداره حراست آموزش وپرورش استان زنجان، گفت: رویکرد حراست، بینش هوشمندانه، منش فرهنگی وکنش دانش بنیان است.

به گزارش ایلنا از زنجان، نعمت اله محمدی، رئیس اداره حراست آموزش وپرورش استان در جلسه گردهمایی مدیران مدارس این شهرستان، رویکرد حراست را حراست حرفه‌ای و تعامل و یاری همکاران فرهنگی عنوان کرد و گفت: در این رویکرد حراست حرفه‌ای با حراست سنتی فرق دارد.

وی از تفاوت‌های این دو رویکرد گفت: حراست سنتی می‌خواهد صورت مسئله را پاک کند، هدف حل مشکل نیست، ولی در حراست حرفه‌ای هدف حل مشکل، تعامل طرفین، اعتماد به افراد، راز داری، قانونمندی است.

وی همچنین یکی دیگر از مشکلات کنونی را آسیب‌های اینترنتی ذکر کرد و لزوم آگاهی مدیران و اولیاء مدارس را دراین زمینه خواستارشد.

سپس سیفی نیا معاون پژوهش، برنامه ریزی ونیروی انسانی اداره کل در این گردهمایی گفت: پژوهش، به معنای عام، بررسی یا کاوشی سخت کوشانه و به معنای خاص، تحقیق و تجربه‌ای جامع با هدف‌ کشف واقعیت‌های نو و تفسیر درست این واقعیت‌ها، تجدید نظر در نتیجه‌گیری‌ها، نظریه‌ها و قوانین پذیرفته شده در پرتو واقعیت‌های کشف شده و به کارگیری عملی نتیجه‌گیری‌ها، نظریه‌ها و قوانین جدید است.

در معنایی دیگر، پژوهش فرایند رسیدن به راه حل‌های قابل اطمینان از طریق گردآوری، تحلیل و تفسیرداده‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده و نظام‌منداست.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل افزود: امیدواریم با فراهم سازی زمینه مناسب، شاهد مشارکت فعالانه وخلاقانه همکاران فرهنگی در عرصه پژوهش باشیم.

سیفی نیا همچنین در سخنان خود، به تعامل با کتاب، کتابخانه، پژوهش سرا‌ها و مشارکت در اقدام پژوهی تأکید کرد.

استان زنجان مشکلات معاون نیروی انسانی رئیس حراست آموزش اداره وپرورش رویکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر