کد خبر: 216923 A

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان در گفتگو با ایلنا:

بانک قرض الحسنه مهر ایران در صدد امید بخشی و حل مشکل افراد درحوزه های گوناگون با پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان، گفت: این بانک بر اساس ضوابط شرعی و در چارچوب بانکداری اسلامی اقدام به پرداخت تسهیلات به متقاضیان می‌کند.

حسن خانمحمدی امروز شنبه(۳آبان) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا در زنجان، با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران اولین بانک تخصصی قرض الحسنه جمهوری اسلامی ایران بوده و به‌عنوان نماد بانکداری ناب اسلامی در سیستم بانکی در حال فعالیت است، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه دراین بانک بدون سود و فقط با کارمزد۴ درصد به متقاضیان دریافت وام صورت می‌گیرد.

خانمحمدی با بیان اینکه در این بانک عمدتا منابع بانکی، منابع مردمی است، افزود: تسهیلات این بانک را تسهیلات ازدواج، اعتبار در حساب جاری، ابزار کار و مواد اولیه، درمان بیماری، کسبه و صنوف، ودیعه، تکمیل و تعمیر مسکن، ضروری و متفرقه تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: این بانک بر اساس ضوابط شرعی و در چارچوب بانکداری اسلامی اقدام به پرداخت تسهیلات به متقاضیان می‌کند.

خانمحمدی، همچنین در ادامه به طرح حمایتی این بانک در جهت بالا بردن سطح رفاه، آسایش و انگیزه پرسنل کارکنان سازمان‌ها، نهاد‌ها، ادارات و شرکت‌های دولتی و خصوصی استان اشاره و اظهار داشت: اگر این دستگاه‌ها سپرده‌ای در نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران داشته باشند به‌‌ همان میزان وام در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود تا به کارکنان خود وامهای ۲۰۰میلیون ریالی با کارمزد ۴ درصد پرداخت کند.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه این بانک تنها بانکی است که منطبق با نماد بانکداری اسلامی در ایران عین پول را به مشتریان پرداخت می‌کند، افزود: این بانک در سرتاسر استان زنجان دارای ۱۷شعبه است.

خانمحمدی حساب‌های این بانک را غیر متمرکز عنوان کرد و گفت: مشتریان این بانک هر جایی که حساب داشته باشند می‌توانند امورات بانکی مورد نظر خود را بطور کامل انجام داده و علاوه بر بهره‌مندی از اجر معنوی، از انواع خدمات الکترونیکی شامل اینترنت بانک، اس‌ام اس بانک، همراه بانک، تلفن بانک، صدور آنی انواع کارت‌های خود‌پرداز، بن کارت، هدیه کارت، کارت هواداری، کارت خانواده و کارت اعتباری، عضویت در سامانه‌های ساتنا، پایا و شبکه شتاب، صدور و وصول چک‌های رمزدار بانکی و ده‌ها خدمت نوین بانکی دیگر» نیز برخوردار شوند.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان زنجان، در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۳۳ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج در سال ۹۳ به استان زنجان اشاره کرد و گفت: از مجموع۴۴۶۶ نفر سهم استان زنجان بیش از ۴۰۰۰ نفر برای دریافت وام ازدواج در این بانک ثبت نام کرده و تاکنون بیش از نفر ۱۸۰۰ از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

خانمحمدی رسالت این بانک را در راستای بانکداری اسلامی برشمرد و گفت: رسالت این بانک ترویج امر خدا پسندانه قرض الحسنه در جامعه است.

مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان زنجان، با اشاره به انجام برخی امور عام المنفعه برای پرداخت تسهیلات از طریق برخی افراد خیر در این بانک خبر داد و گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در صدد امید دادن و حل مشکل افراد دارای مشکل در حوزه‌های گوناگون جامعه با پرداخت وامهای قرض الحسنه‌ای است.

ازدواج استان زنجان ایران اینترنت تلفن جامعه جمهوری اسلامی ایران دولتی و خصوصی قرض الحسنه مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر