کد خبر: 212781 A

همزمان با هفته کودک در زنجان؛

صبح امروز، با حضور مدیرکل، معاونین و جمعی از کارکنان این اداره کل و همزمان با گرامیداشت هفته کودک، کلاس‌های آشنایی دانش آموزان مقطع ابتدایی با حضور در موزه مردم شناسی رختشویخانه زنجان، برگزار شد.

مسئول روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، ‌ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: این دانش آموزان در پایان کلاس از موزه مردم‌شناسی رختشویخانه بازدید و از معماری و کاربری این بنای تاریخی مطلع شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، غلامرضا نجفلو، امروز با اعلام این خبر افزود: با هماهنگی انجام شده با اداره کل آموزش و پرورش استان، دو گروه از دانش آموزان مدارس شهر زنجان، متشکل از دو کلاس، دخترانه و پسرانه تشکیل شد.

وی اظهار کرد: مطالب ارائه شده در این کلاس‌ها، شامل معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، بناهای تاریخی، اهمیت حفاظت و نگهداری از آثار تاریخی، حفاظت و صیانت از طبیعت و طبیعت گردی و مدیریت برنامه‌های سفر بود.

نجفلو با بیان اینکه تشکیل این نوع از کلاس‌های آموزشی می‌تواند زمینه آشنایی بهتر دانش آموزان با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری - اهمیت و لزوم حفاظت از میراثتاریخی، فرهنگی و طبیعی را در ذهن و شخصیت کودکان نهادینه نماید متذکر شد: این کلاس‌ها با همکاری انجمن صنفی راهنمایان تور استان زنجان برگزار شد.

این دانش آموزان در پایان کلاس از موزه مردم‌شناسی رختشویخانه بازدید و از معماری و کاربری این بنای تاریخی مطلع شدند.

آثار تاریخی اداره کل آموزش و پرورش استان استان زنجان جاذبه های گردشگری استان دانش آموزان ذهن روابط عمومی گردشگری گردشگری استان موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر