کد خبر: 210347 A

استاندار زنجان تاکید کرد:

سفرهای استانی ریاست جمهوری، فرصت مناسبی برای ارتباط سرمایه‌گذاران و کارآفرینان با بنگاه‌های بزرگ ملی و جلب مشارکت آن‌ها در تکمیل طرح‌های بزرگ و نیمه کاره استان فراهم می‌کند.

استاندار زنجان گفت: حضور فعالانه سرمایه گذاران استانی در جلسه توسعه استان و ارائه راهکارهای جدید برای پیشبرد طرح‌ها و پروژه‌های مهم توسعه‌ای در استان زنجان تاثیر فراوانی در اتخاذ تصمیمات خواهد داشت.

به گزارش ایلنا از زنجان، جمشید انصاری، در دیدار با سرمایه گذاران استان و اعضای اتاق بازرگانی زنجان به سفر ریاست جمهور در روزهای آتی به استان زنجان اشاره کرد و گفت: در سفرهای ریاست جمهوری، جلسه‌ای با عنوان «توسعه و سرمایه‌گذاری استان» با حضور مدیران بنگاه‌های بزرگ اقتصادی کشور، مسئولین کشوری بانک‌ها، فعالین اقتصادی استان و جمعی از مدیران اقتصادی دولت تشکیل می‌شود.

انصاری برگزاری این جلسه در سفرهای استانی ریاست جمهوری را فرصت مناسبی برای ارتباط سرمایه گذاران و کارآفرینان استان با بنگاههای بزرگ ملی و جلب مشارکت آن‌ها در تکمیل طرح‌های بزرگ و نیمه کاره استان دانست و خاطرنشان کرد: حضور فعالانه سرمایه گذاران استانی در جلسه توسعه استان و ارائه راهکارهای جدید برای پیشبرد طرح‌ها و پروژه‌های مهم توسعه‌ای در استان زنجان تاثیر فراوانی در اتخاذ تصمیمات خواهد داشت.

مقام عالی دولت در استان با بیان این مطلب که هیچ محدودیت و سهمیه خاصی برای بهره‌مندی از تسهیلات صندوق توسعه ملی در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: طرح‌ها و پروژه‌های استان بر اساس توجیه اقتصادی خود می‌توانند از منابع فاینانس و تسهیلات صندوق توسعه ملی بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه مجموعه‌ای اطلاعاتی از فضای اقتصادی استان، قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها، پروژه‌های اساسی و فهرستی از طرح‌های تولیدی نیمه کاره در استان تهیه و در اختیار معاونت اجرایی ریاست جمهوری قرار گرفته است، افزود: در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان در ابتدا برخی از مشکلات پروژه‌های نیمه تمام مورد بررسی قرار می‌گیرد و در بخش پایانی جلسه که با حضور شخص رئیس جمهور برگزار می‌شود، تصمیمات راهبردی و راهکارهای تامین مالی و مشارکت بنگاههای بزرگ اقتصادی کشور در طرح‌های استانی اتخاذ می‌‌شود.

در ادامه این جلسه، جمیلی، رئیس اتاق بازرگانی استان، اولویت بندی طرح‌های مهم و توسعه‌ای استان توسط سرمایه گذاران و اعضای اتاق را خواستار شد و گفت: بخش عمده‌ای از اطلاعات اقتصادی و مسائل مهم پروژه‌های بزرگ استانی جمع آوری شده و در سفر اخیر ریاست جمهور، به اطلاع مدیران اقتصادی دولت و بنگاههای بزرگ اقتصادی کشور خواهد رسید.

در ادامه نیز تعدادی از سرمایه گذاران و کارآفرینان به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود جهت طرح در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان که با حضور ریاست جمهور و اعضای اقتصادی دولت در آینده نزدیک در زنجان برگزار خواهد شد پرداختند.

استان زنجان دولت رئیس جمهور ریاست جمهوری سرمایه گذاران سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی مشکلات استان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر