کد خبر: 187498 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

در ماکز فنی وحرفه‌ای ۳۰ درصد آموزش‌ها به صورت کاربردی و مهارتی ارائه می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: ‌باید فرهنگ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه رونق یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، قاسم صیادی این هفته پیش از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به آغاز هفته مهارت و فناوری اظهار کرد: باید در زمینه ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اقدامات لازم صورت گیرد.

صیادی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی باید مورد توجه جدی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: آموزش‌های مهارتی موجب توسعه پایدار در جامعه می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی آموزشی هر جامعه، مادر همه برنامه‌های آن جامعه است، یادآور شد: برای رسیدن به توسعه پایدار باید سرمایه‌های انسانی مورد توجه قرار گیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه در ایران ۷۰ درصد آموزش‌ها به صورت نظری است، یادآور شد: ‌ ۳۰ درصد این آموزش‌ها به صورت کاربردی و مهارتی ارائه می‌شود.

صیادی یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها و اولویت‌های کاری مسئولان آموزشی را هدایت جوانان و نوجوانان به سوی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای عنوان کرد و گفت: در استان زنجان برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تا آخر برنامه پنجم توسعه باید آموزش‌های مهارتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد، افزود: در استان زنجان در زمینه آموزش‌های مهارتی موفقیت‌های لازم کسب شده است.

این مسئول بر ضرورت توجه به آموزش‌های بازار محور تاکید کرد و گفت: در زمینه آموزش‌های بازار محور توانمند سازی افراد مورد توجه است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه در سطح ملی مطابق ارزیابی‌های صورت گرفته رتبه‌های مطلوبی کسب شده است، خاطرنشان کرد: کسب مقام‌های مختلف نشان از توانمندی کار آموزان زنجانی دارد.

صیادی پشت میز نشینی را یکی از آسیب‌های جامعه عنوان کرد و گفت: ‌باید فرهنگ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه رونق یابد.

وی با اشاره به تسهیلاتی که در زمینه مشاغل خانگی ارائه می‌شود، گفت: این تسهیلات هنوز هدفمند در اختیار مردم قرار نگرفته است.

این مسئول با اشاره به فراخوان عمومی برای بازدید از همه مراکز آموزشی خاطرنشان کرد: مراکز آموزشی استان زنجان در این هفته از سوی گروه‌های مختلف مورد بازدید قرار می‌گیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس را از برنامه‌های این هفته دانست و افزود: مراسم غبارروبی مزار شهدا در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه از دیگر برنامه‌ها است.

وی از برگزاری کنفرانس خبری با اصحاب رسانه استان زنجان خبر داد و افزود: نمایشگاهی با رویکرد آموزش‌های بازارمحور در این هفته برگزار می‌شود.

این مسئول گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را رمز موفقیت در تولید و صنعت است، خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها در مراکز دولتی و به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با الویت تقاضا محوری و مبتنی بر نیاز سنجی آموزشی انجام می‌شود، ادامه داد: این آموزش‌ها در ۱۲مرکز دولتی و۱۵۰ آموزشگاه آزاد در استان ارائه می‌شود.

این مسئول بیان داشت: ‌ این آموزش‌ها با ۲۰۰ کارگاه ثابت و سیار در مراکز دولتی و۳۰۰ نوع حرفه آموزشی ارائه می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، در پایان با بیان اینکه در ارزیابی‌های کشوری استان زنجان جزء رتبه‌های بر‌تر بوده است، یادآور شد: کسب رتبه نخست کشوری در چهار سال متوالی از دیگر اقدامات انجام شده است.

استان زنجان جامعه خانواده های معظم شهدا خطبه های نماز جمعه سرمایه فناوری فنی و حرفه ای گروه های مختلف هشت سال دفاع مقدس زنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر