کد خبر: 179717 A

مدیر امور آبفار شهرستان سلطانیه خبر داد:

مدیر امور آبفار شهرستان سلطانیه از قطع ۴۰ انشعاب غیرمجاز آب در سطح روستای شکور آباد این شهرستان خبر داد.

مدیر امور آبفار شهرستان سلطانیه, گفت: از دیگر اقدامات امور آبفار شهرستان سلطانیه تعویض شبکه آبرسانی در برخی از نقاط روستای گوزلدره بوده است که عمده کارهای آن با مشارکت مردم و اهالی روستا می باشد.

به گزارش ایلنا از زنجان، اصغر محمودی امروز با بیان اینکه روستای شکور آباد دارای ۱۱۰ مشترک با ۱۲۳ خانوار می باشد، گفت: با تلاش کارکنان این امور تعداد ۴۰ فقره انشعاب غیرمجاز در روستای شکور آباد شناسایی و تمام این ۴۰ مورد انشعاب قطع شد.

وی افزود: روستای شکورآباد بالاترین میزان انشعاب غیرمجاز را دارد و دارندگان انشعاب غیرمجاز در دو مرحله اخطار دریافت کرده و به همه افراد راهنمایی‌های لازم جهت استفاده قانونی از آب شرب ارایه شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: با جمع آوری ۴۰ فقره انشعاب غیر مجاز ماهانه ۳ هزار مترمکعب در مصرف آب صرفه جویی می گردد.

محمودی خاطر نشان ساخت: با توجه به اینکه قیمت تمام شده هر مترمکعب آب شرب ۱۰۰۰ تومان است در این

۴۰مورد انشعاب غیر مجاز ماهانه ۳۰ میلیون ریال خسارت مالی به شرکت آبفار وارد می شود.

مدیر امور آبفار سلطانیه با بیان اینکه ارایه خدمات مطلوب آب‌رسانی در تمام روستاهای شهرستان سلطانیه در سایه همکاری مشترکین روستایی و استفاده قانونی و صحیح از آب آشامیدنی سالم ممکن است، تصریح کرد: استفاده از آب اشامیدنی سالم در این روستا بی رویه بوده و از آن در جهت آبیاری درختان استفاده می شود.

وی تاکید کرد: مصرف آب از انشعاب غیرمجاز به‌لحاظ قانونی و شرعی جایز نیست و این‌گونه انشعاب‌ها منجر به اخلال در خدمات رسانی منظم و تضیع حقوق سایر مشترکین، موجب آلودگی در شبکه توزیع آب، کاهش عمر مفید شبکه توزیع آبرسانی و همچنین به دلیل برداشت بی‌رویه منجر به افت فشار آب در شبکه توزیع آب می‌شود.

این مقام مسئول افزود: روستای مهمانشهر سلطانیه نیز از این امر مستثنی نیست و آب شرب مخزن به صورت غیر مجاز و بی رویه در جهت آبیاری درختان تازه کاشته شده در این منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

محمودی تصریح کرد: از دیگر اقدامات امور آبفار شهرستان سلطانیه تعویض شبکه آبرسانی در برخی از نقاط روستای گوزلدره بوده است که عمده کارهای آن با مشارکت مردم و اهالی روستا می باشد.

وی در ادامه افزود: همچنین روستای کرده ناب که در سالهای گذشته به دلیل کمبود آب، آبرسانی سیار می گردید از اوایل خرداد ماه سال جاری با مشارکت اهالی روستا اقدام به حفر یک حلق چاه در نزدیکی روستا با عمق ۱۱ متر و دبی آب ۵ لیتر در ثانیه نموده است تا اهالی این روستا نیز از نعمت آب شرب سالم بهره مند شوند.

حقوق خدمات رسانی دبی صرفه جویی شهرستان آب روستا سلطانیه انشعاب آبفار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر