کد خبر: 165360 A

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان خبرداد:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان از آموزش ۴ هزار و ۵۰۰ مددجوی زنجانی طی سال گذشته خبر داد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان از آموزش ۴ هزار و ۵۰۰ مددجوی زنجانی طی سال گذشته خبر داد.
به گزارش ایلنا از زنجان، منصور عبادی امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به برنامه پنجم توسعه و در راستای عملیاتی کردن شعار سال توانمندسازی جامعه هدف و بهبود وضعیت اقتصادی جامعه هدف کمیته امداد طی سال گذشته برنامه‌های مختلفی را اجرایی کرده است.
وی با اشاره به اجرای برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در راستای ارتقای سطح آگاهی جامعه هدف بیان کرد: در همین راستا اعتبارات خوبی در استان جذب شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان خاطر نشان کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان در راستای توجیه اقتصادی طرح‌ها و پایداری بیشتر آن‌ها ارائه شده است.
این مسئول در ادامه با اشاره به آموزش بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ مددجو طی سال گذشته بیان کرد: از این تعداد ۵۴ درصد را زنان و ۴۶ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.
عبادی با بیان اینکه ۶۰ درصد از آموزشهای فنی و حرفه‌ای در مناطق روستایی و ۴۰ درصد در مناطق شهری به جامعه هدف ارائه شده است، تصریح کرد: برای برگزاری این دوره‌ها ۴ میلیارد ریال هزینه شده که از این میزان دو میلیارد ریال از محل منابع داخلی امداد و دو میلیارد ریال نیز از محل مشارکت مردمی و سایر دستگاه‌ها هزینه شده است.
وی با بیان اینکه دوره‌های آموزش امداد در قالب خدمات فنی، صنایع دستی، طرح‌های گروه کشاورزی و مشاغل خانگی، کشت گلخانه‌ای، فرش بافی، گلسازی و خیاطی برگزار شده است، افزود: این دوره‌ها بر اساس شرایط زندگی مددجویان از جمله شهری و روستایی، سطح تحصیلات جامعه هدف، توانمندی و استعدادهای آن‌ها برگزار شده است.
به گفته عبادی هدف گذاری‌های امداد در بحثاشتغال مددجویان طی سال گذشته بیش از ۱۳۰ درصد تحقق یافته است.

ارتقای سطح استان زنجان اشتغال برنامه پنجم توسعه زنان صنایع دستی فنی و حرفه ای کشاورزی کمیته امداد زنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر