کد خبر: 165178 A

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان:

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه شاه بیت قدرت کشور به نیروی انسانی آن وابسته است، گفت: تربیت نیروی متعهد و دانشمند رسالت اصلی معلمان است.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان، گفت: انسان‌ها سه دسته هستند که دسته اول به عنوان عالم ربانی و دانشمند با علمی جهت دار مشغول آموختن بوده و تعلیم و تربیت آنان برای رضای خداست.

به گزارش خبرنگار «ایلنا» حجت الاسلام علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان امروزیکشنبه(۱۴ اردیبهشت) در سی امین یادواره گرامیداشت مقام معلم و شهید مطهری اظهار کرد: شاه بیت قدرت کشور‌ها وابسته به نیروی انسانی است و معلمان رسالت خطیری در تربیت این نسل دارند.

وی با اشاره به اینکه معلمان ارزشمند‌ترین سرمایه‌های کشور را در دست دارند، افزود: موفقیت جوامع رابطه مستقیمی با نظام تعلیم و تربیت در کشور‌ها دارد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: دانش آموزان امانت نسل هستند و اگر خواهان نسلی متعد، دانشمند و با عزت و اقتدار هستیم باید توجه و گرامیداشت مقام معلم را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

امام جمعه زنجان به گروه بندی انسان‌ها از منظر علم و دانش پرداخت و افزود: انسان‌ها سه دسته هستند که دسته اول به عنوان عالم ربانی و دانشمند با علمی جهت دار مشغول آموختن بوده و تعلیم و تربیت آنان برای رضای خداست.

حجت الاسلام خاتمی از دسته دوم به عنوان معلمانی که همواره به دنبال تعلیم و تربیت هستند یاد کرد و افزود: در دین اسلام برای آموختن حد و مرزی قائل نشده‌اند و انسان‌ها به تعبیر فردوسی همواره به دنبال کسب علم هستند.

وی از گروه سوم به عنوان افراد تخته سوار بر روی موج دریا یاد کرد و افزود: این افراد به هر سو که باد می‌وزد حرکت می‌کنند و ثباتی ندارند.

در پایان این مراسم از علی بهرامی به عنوان معلم نمونه کشوری و علی اله رفیعی، زلیخا خلخالی، زهرا دودانگه، فرح عزیزی، علی نوروزی، خلیل شریفی، حسین ابراهیم‌زاده، مصیب خلخالی، حسن ثبوتی، مریم رستمیان و نادر حبیبی به عنوان معلمان نمونه استانی تجلیل شد.

تعلیم و تربیت دانش آموزان دین زهرا سرمایه علم و دانش معلم نیروی انسانی ولی فقیه اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر