کد خبر: 165175 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به ترویج اندیشه‌های شهید مطهری در جامعه گفت: آن شهید الگوی خردورزی در بین فرهنگیان و معلمان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به ترویج اندیشه‌های شهید مطهری در جامعه گفت: آن شهید الگوی خردورزی در بین فرهنگیان و معلمان است.
به گزارش خبرنگار «ایلنا» مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان امروز یکشنبه(۱۴ اردیبهشت) در سی امین یادواره بزرگداشت مقام معظم و استاد مطهری در دارالقرآن کریم زنجان اظهار کرد: هفته معلم نماد و نشانه‌ای است که افکار عمومی و وجدان ملی به نقش معلم و جایگاه این قشر در تعلیم و تربیت جامعه احترام بگذارد.
وی با اشاره به اینکه اگر جامعه بر محور معلم حرکت کند و آموزش موتور محرکه برنامه‌ها باشد جامعه به رشد و توسعه می‌رسد، خاطرنشان کرد: باید بیش از گذشته به آثار شهید مطهری توجه کرد چرا که آثار این استاد الگوی خردورزی معلمان است.
این مقام مسئول افزود: شهید مطهری در دوره‌ای که مکاتب فرهنگی بیگانه در کشور تاخت و تاز می‌کردند ظهور کرد و با نگارش کتابهای مختلف به نیازهای فکری آن زمان پاسخ داد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با یادآوری اینکه کتب شهید مطهری نیاز جامعه امروز است، تصریح کرد: معلمان مطالعه آثار این شهید را جزء برنامه‌های خود قرار دهند.
تمجیدی در پایان با اشاره به اینکه باید قدر و منزلت معلمان را پارس بداریم، افزود: معلمان باید با ترویج روحیه تلاش و کوشش در بین دانش آموزان درس چگونه زیستن و بهتر زندگی کردن را به آنان آموزش دهند.

آموزش و پرورش استان تعلیم و تربیت جامعه دانش آموزان رشد و توسعه معلم زنجان شهید مطهری معلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر